a t k

  • hırçın golcü (251)
  • 714
  • 6
  • 4
  • 0
  • dün

7 eylül 2013 ioc 2020 olimpiyat seçim sonuçları

tokyo ilk turdan fark açarak süpriz olmayan bir galibiyet yaşamıştır.

istanbul'da olimpiyat izlemeyi inanılmaz isterdim. ancak kazanan japonya'nın her bir vatandaşı bu ülkenin insanından 1000 kat daha fazla istiyordu ve bilinçliydi.

"akp olimpiyat getiriyor hülooooğğ" mantığıyla halk tarafından destek gören bir adaylıktı bizimkisi.

japonya kötü günler yaşadı ve bu çalışkan adamlar morali hakediyordu. onların sevincini görünce ben de onlar gibi sevindim.

evet istanbul'da olimpiyat izlemek muhteşem olurdu ama sportif anlamda düzeltmemiz gereken yığınla şey var.

sportif anlamda her alanda dibe vurmuş bir ülkeye neden olimpiyat verilsin ki?

bütün bunlara ek istanbul'un altyapısının sıfır olması var. verilen projelerin hepsi sıfırdan yapılacak. 7 yıllık bir inşaattan bahsediyoruz. hiç bir güç bunun garantisini veremez.

tebrikler japonya.

edit: bazı yerleri arkadaşlar yanlış anlamış.

japonlar daha fazla istiyordu derken bahsettiğim şey sportif anlamdadır. istatistiki şeylerden bahsetmiyorum. türkler her şeyi istiyor yoksa ama hangi organizasyonda dolmuş tribünler.

spor bilinci sıfır olan bir ülkedeyiz, olimpiyat izlemeyen bir ülkeyiz, sporcu yetiştiremeyen bir ülkeyiz, spora izleyici çekemeyen bir ülkeyiz ve çoğu sportif branşta son yılların en kötü performansını yaşayan ülkeyiz.

şimdi sorarım sizlere japonların %13 ü olimpiyata karşıydı olayını bırakın kenara, bu adamlar sporun ne demek olduğunu bilerek istiyorlar veya istemiyorlar. ya biz? biz anca doping, biz anca siyaset. bu ülkede 1000 kişiden biri "jimnastik"'i doğru yazabilir. olimpiyat branşlarının çoğunu insanlar ilk kez duyacaktı, neyin isteğinden bahsediyorsunuz.

gören de zannedecek ki bizim insanlar dibine kadar spora boğulmak istiyor. futbol dışında kaç spor hakkında insanlar fikir sahibi?

önce kültür ve altyapı. elinde hazır bi arena var bi şükrü saraçoğlu, tokyo'yla mı yarışacaksın?

yapacağızla olmaz bu işler. yap olsun.

devamını okuyayım »
08.09.2013 00:00