aaz

  • 151
  • 5
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

jailbreak

ios 10.2 sürümü için semi tethered jailbreak olarak geliştirilmiş sürümü var.

semi-tethered olması soğutmasın, çok kolay bir işlemi var. sadece telefonun şarjı biterse eğer, açtığınızda yalu102 programına dokunup "go" demeniz yeterli.

oluşturduğum temiz, sade setup'ın (tweak kombinasyonunun) içindeki tweakler sayesinde iphone'unuzdan çok daha kullanışlı bir şekilde faydalanabilirsiniz.

işte o tweakler:

activator - jailbreakle ilgili olan herkesin bileceği bir şey. her türlü otomasyonu öğretebilirsiniz telefona. eve gelince wifi açmak, şarj yüzde otuzdan aşağı düşünce güç tasarrufunu açmak ve hücreseli kapatmak ya da telefonu sallayınca ekran döndürme kilidini açıp kapatmak gibi...
flipcontrolcenter - control center'ı istediğimiz gibi değiştirmemizi sağlıyor. mesela hücresel veri ya da güç tasarrufunu manuel olarak açmak, istediğimiz kadar sayfa ekleyebiliyoruz.
touchr - kullandığım telefon iphone se ama iphone 7'nin home tuşuna sahip bir se :) bunu da bu tweakle yapıyorum. home tuşuna sadece dokunmanız yeter. farklı komutlar da atayabiliyorsunuz. benimki bas ve ikincisinde basılı tut yöntemiyle ekranı kilitliyor mesela, kullanışlı. yalnız sadece basılı tutma için "hiçbir şey yapma" komutunu vermeniz iyi olur telefonu tutarken bazen basılı tutulabiliyolar mesela. en sevdiğim iki tweakten biri bu, diğeri de;
noslowanimations - diğer sürümlerde de biliniyordu bu tweak baya. animasyonları kendi hızıyla tamamen kapatmak arasında ayarlayabiliyorsunuz. ben %50'de kullanıyorum hem fps kaybı olmuyor hem de çok hızlı hissettiriyor.
eclipse 4 - ios 10.3'te çıkması rivayet edilen ama betasında meydanda olmayan gece modunu getiriyor telefona. gayet güzel çalışıyor. bug da yok.
noctis - eclipse 4'ün gece moduna beyaz bildirimler ya da kontrol merkezi yakışmazdı herhalde.. artık siyah bildirimler ve kontrol merkezine sahipsiniz. saydamlığı da güzel, spotlight'taki siyah klavye formatında.
docker - alttaki sabit dört simge olan dock kısmına gizli olarak bir dört simge daha eklemenize olanak sağlıyor. kontrol merkezini açar gibi dock tutup yukarı çektiğinizde iki tane dockunuz oluyor. güzel de bi animasyonu var.
callbar - arama geldiğinde zebellah gibi ekranı kapatmasının önüne geçiyor. yukarıdan bi çubuk geliyor ve işinize gücünüze devam edebiliyorsunuz eğer açmayacaksanız.
bloard - ben zaten swiftkey diye bir custom klavye kullanıyorum ama siz stock klavyeyi seviyorsanız komple siyah yapmışız her şeyi klavye de siyah olmazsa olmaz. spotlight ekranındaki klavyeyi artık her yerde kullanabilirsiniz.

devamını okuyayım »
20.02.2017 21:09