abi cok iyi ya

  • azimli
  • hırçın golcü (276)
  • 2060
  • 26
  • 4
  • 1
  • dün

oğlak burcu

yalnızlığı sever çünkü kafasına uygun insanlar bulamaz. gereksiz muhabbetler eden, dedikodu yapan, kendini beğenmiş, aşırı rahat insanlarla anlaşamaz. onun anlaştığı insan tipi geçmişi irdeleyip bundan ders alan, mevcut durumu değerlendirip geleceği planlayabilen insan modelidir. derdi olan insanlara yardım etmeyi sever. kendi derdi olduğu zaman da bunu içinde halleder. insanlara danışması çok nadirdir, patlayacak duruma gelmesi lazım.

kendini sever. biri onu üzüyorsa, canını sıkıyorsa zerre tereddüt etmeden o kişiyi hayatından çıkarır. ardına bile bakmaz. gereksiz insanlar için kendini üzmez. terk eden sevgili için bile ağlamak onun doğasına terstir, giden gitmiştir.

ailesine her şeyden çok önem verir. hayvanları çok sever. merhametlinin kralıdır. dışarıdan duygusuzun teki gibi gözükür çünkü tanışır tanışmaz hiç kimseye kendini anlatmaz, içini açmaz. çok sağlam duvarları vardır. karşındakini iyice tanımadan onun kendisini tanımasına izin vermez. yalnızca bir oğlağın güvenini kazandıktan sonra onun gerçekte kim olduğunu öğrenebilirsiniz. size soğuk davranıyorsa ve kendisi hakkında bir şey söylemiyorsa muhtemelen onun güvenini kazanamamışsınızdır. kendini kimseye açmamasının nedeni kırılmaktan, insanların onu kullanmasından korkmasıdır. oğlak kırıldıktan sonra çabuk toparlanabilir ama onun özelliği bir insanın onu kırma ihtimali yüksekse onu kendine yaklaştırmamasıdır, daha en baştan o duvarları kaldırmamasıdır. ciddi ciddi bunun hesabını yapar. insanları çok ölçüp biçer.

gezegeni satürn küçük yaştan itibaren onu her türlü acıyla yüzleştirir. hem fiizksel hem duygusal acılar oğlağın güçlenmesini sağlar. ufacık şeyleri dert edip üzülmek, sıkılmak oğlağın kitabında olmayan bir şeydir.

oğlağın yaşamak için bir hedefe ihtiyacı vardır. hiçbir şey yapmadan boş boş gezmek, gönül eğlendirmek onun karakterine terstir. hayattan zevk almayı bilir ama kant felsefesindeki "ödev ahlakı" onun tamamen hayat felsefesi haline gelmiştir. bu ödev bir aile çekip çevirmek de olabilir, işinde başarılı olmak da olabilir, allah'a ibadet etmek de olabilir. yeter ki bir hedefi olsun. aylaklık oğlağın yapacağı bir şey değildir.

oğlak aklı ve mantığı öne planda olan bir burçtur. genellikle materyalisttir. mistik şeylere pek itibar etmez. dini bile akla uygun halde anlayıp öğrenmeye çalışır. ilim irfan öğrenmeyi çok sever. boş muhabbetlerle vakit geçirmek istemez. konuştuğu insanın ona bir şeyler katmasını ister.

her şeyi merak eder, merak ettiği şeyleri sorar, cevap alamazsa kendi araştırır. üşenmez, bulana kadar durmaz. bunu takıntı haline getirdiği zamanlar sıktır. ilim irfan konusunda bir şey öğrenecekse özgüveni yüksektir. elini kaldırıp hocaya bir şey sormaya çekinmez. anlamadığı şey için "anlamadım, bir daha anlatın" bilmediği şey için "bilmiyorum bana öğretin" der. altında ve üstünde çalışan insanlarla iletişim kurmaktan çekinmez, kime nasıl davranacağını bilir.

devamını okuyayım »
24.03.2013 01:19