abico

  • 1228
  • 71
  • 17
  • 0
  • dün

abico

bir yazar.

hayatın bir sahne olduğuna inanıyor ve bu sahnede başrol oynamayı seviyor. kendine iyi ahlakın şövalyesi rolünü biçmiş biraz kederli, biraz çılgın karaktere sahip. kendini sezgilerine ve hayatın maceraya atılma isteğine teslim etmeyi seviyor. aslında arkadaş canlısı fakat her türlü rekabete atılma isteğiyle yanıp tutuşur. her zaman en uzağa işeyen taraf olmak ister. ihtiyaç duyduğu şeye sahip olma güdüsünün gücüne bazen dayanamaz.kendini kimi zaman çıkarlarına ve egoist zevklerine teslim etmiş olsa bile, temelinde güvenirlilik ve açık sözlülük yatar. ne zaman mantığı yerine kalbini seçse aldığı kararların ceremesini çekiyor ama hala kalbinin sesini dinliyor. çünkü; kurtuluşa ancak kalbinin sesini dinleyerek erişeceğine inanıyor. hiçbir zaman evinde örnek alacağı bir baba figürü olmadı. genç yaşlarda okuma alışkanlığı edindi ve okuduğu kitaplardaki karakterleri örnek almayı seçti. romantik ama aynı zamanda da olaylara realist bakmayı biliyor. felsefe, sanat tarihi ve antik arkaik, klasik ve helenistik uygarlıklarla yakından ilgileniyor.

hayat için çok sabırsız ve heyecanlı. kimi zaman istediği sıcaklık tenini yaksa da o sıcaklığın hasretiyle yanıp tutuşuyor. bu yüzden arzularını hem seviyor hem de onlardan nefret ediyor. nefreti sevgiyle, maddeyi ruhuyla yeniyor. kılıcı yerine merhameti, kalkanı yerine imanı, zırhı yerine aşkı, beyaz renkli kısrağı yerine arabası var. miğfer giymiyor. belki roland gibi borusuna üflediğinde yardımına koşacak haşmetli bir hükümdarı olmasa bile en ufak yardım isteğinde iki eli kanda da olsa gelecek dostları var.

juliet'in romeo'su kadar aşk adamı, mars kadar hırçın, minerva kadar sağduyulu, merkür kadar zeki, aşil kadar cengaver, herakles kadar güçlü ve lancelot kadar iyi yürekli.

herhangi bir siyasi parti mensubu değil. siyasetle uğraşmayı sevmez. apolitik bir duruşu olsa bile serbest piyasanın getirdiği refah ortamından memnun. hayatında aradığı huzuru bir gün bulmayı ümit ediyor. seçtiği nickinin anlamı mütevazıdır.

devamını okuyayım »