abozkurtb

  • 343
  • 2
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

otuzluk abilerden genç sözlük erkeklerine öğütler

2 yıl sonrası için entry bırakıyorum.

-okuyun ve araştırın. yolda bulduğunuz gazete küpürünü bile okuyun. okumaz ve araştırmazsanız, başkalarının cılız bilgileri ile yaşarsınız.

- genç girişimcilere özel, 29 yaşından küçüklere devletin vergi teşviğinden yararlanmaya çalışın.
kendi işinizi kurun.

- erkek kardeşlerim, kadınların hepsine sevgili gözü ile bakmayın, bazı kadınlar dost olmanız için yanınıza gönderilmiştir, onları üzmeyin.

- kız kardeşlerim, erkeklerden, süper kahraman özellikleri beklemeyin. sizler süper kahraman olun ve bu ülkeyi daha ileriye taşıyın.

-duygulardan arının. raftaki bir reçel gibi, istediğinizde ulaşabilecek kadar kontrol altına alın. mantığınız duygularınızı kontrol etsin, duygularda mantık aramayın.

-korkmayın. korkunun asıl nedeni bilgisizliktir. akıllı olun. aklın yolu her zaman sizi koruyacaktır.

-ailenizi ilk sıraya koyun. nedenini, hayat size öğretecektir, bekleyin. beklemek istemiyorsanız, anne, baba ve kardeşten öte bir şey yoktur. gün gelir eşiniz bile çeker gider.

-temel hukuk öğrenin. haklarınızı iyice araştırın. en basitinden, dilekçe yazabilecek seviyeye gelin.

-fanatik olmayın. bağımlılıktan kaçın. hiç bir varlığa/fikre bağımlı olmayın. fikirler çürütülür, siz en iyisi her fikre açık olun.

- dil öğrenin. internetten konular araştırarak dil bilginizi, mobil uygulamalar ile konuşmanızı geliştirin. yabancı arkadaşlar edinin.

-en az 1 enstrüman çalabilecek kadar eğitim alın. belediyelerin ücretsiz kurslarını takip edin. kişisel gelişim eğitimlerini kaçırmayın.

-survivor modu araştırın. vücudun nelere nasıl tepki verdiğini öğrenin. en zor anınızda, kendi başınıza ne yapabileceğini düşünün, kendinizi eğitin.

-ilk yardım eğitimi alın. önce kendiniz ve sonra toplum için bu bilgileri daha ileri bir seviyeye çıkartın.

-kilo almak veya vermek için gereksiz diyetlerle uğraşmayın. aldığın kadar yakmalı, yaktığın kadar da almalısın. hangi vakit, ne kadar aldığın değil, gün içerisindeki toplam kalorine göre yeme sıklığını ayarlamalısın.

-spor yapın. yürüyüş bir spor değil, aktivitedir. kendinize spor dalı bulun, sımsıkı bağlanın.

-migren, reflü vs gibi sosyal hayatı sonlandıran hastalıkların başlıca nedeni strestir. stresten uzak durmanız gerektiğini bilin. sizi strese sokan arkadaşlarınız ile aranızı iyice açın. sevgiliniz bile isteye, göz göre göre sizi darlıyor, gereksiz yere sinirlendiriyor ise durmayın, direkt ayrılın. huzur isteyin. etrafınızdaki herkesten, huzur isteyin. stresle yapılan egzersizler bile, çok zararlıdır. hayatınıza huzur getiren insanları sokun. gürültüden, yoğun ışıktan, direkt güneş ile temastan kaçın.

-ayakkabı alışverişinizde indirimleri takip edin. ucuz yollara kaçmadan, kaliteli markalardan ayakkabı satın alın. yazlık ayakkabıyı kışın, kışlık ayakkabıyı yazın alın.

-ekonomik olun. indirim takip etmek, fakirlik değil, zenginliktir. fazladan cebinizde kalan para ile, diğer ihtiyaçlarınızı karşılayın.

-ihtiyacından fazlasına sahip olmayın. her şeyin azı kararlı, çoğu zararlıdır. alışveriş yapmaktan korkun. bağımlılık yaratabilecek alışkanların başında alışveriş gelmektedir. kendinizi mahkum etmeyin.

-motor yetilerinizi ve beyninizi güçlendirin. puzzle çözün. günlük bulmacaları takip edin. kendin yap eşyaları satın alın ve sizler monte edin. (ucuz olması da avantajı.)

-içinizdeki çocuğu öldürmeyin. insanların sizi nasıl gördüğü değil, sizin nasıl görünmek istediğiniz önemlidir. çocuklar en güçlü hayalperestlerdir. hayal kurun. hayal dünyanızı geliştirin.

-tartışmayı öğrenin. usullerini araştırın. deneyin, yanılın. kavga etmekten uzak durun. tartışmayı bilmeyen insanlarla uğraşmayın.

-insanlara kapılarınızı komple kapatmayın. her zaman bir açık kapı bırakın. ancak, o kapıdan her istediklerinden giremeyeceklerini, girerken saygılı olmaları gerektiğini hissettirin. saygı her şeydir. saygıyı hak etmeye çalışın. önce saygı, sonra diğer duygular olduğunu bilin. saygı kimyasal bir maddedir, bazı duyguları eritir. kontrolü kaybetmeyin.

e. arkadaşlar 30 oldum :)

devamını okuyayım »