adi komandit sirketin komanditer ortagi

  • 168
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 yıl önce

ölüm

uykuya benzetirdim lakin hiç alakası yokmuş, tabi ki ölüp dirilmedim ama yakın zamanda birer ay arayla iki ameliyat geçirdim.

en çok nasıl uykuya dalacağımı ve nasıl uyanacağımı merak ediyordum. narkoz alanlar bilir, bilgisayar olduğunuzu farz edecek olursanız kendinize reset atılmış gibi düşünebilirsiniz. arada olan hiç bir şey yok. koca bir hiçlik. ikinci ameliyatımda uyuma anıma ve uyanma anıma daha çok odaklanmaya çalıştım ama o da koca bir hiçlikten başka bir şey değil. uyanma odasında cihazların seslerini duymakla başlıyor yeni hayatınız.

tüm bunları deneyimledikten sonra, şunları düşündüm. acaba ölümün kendisi koskoca bir hiçlik mi? öncesi olmayacağı gibi sonrası da olmayacak mı? house'da ölümü deneyimlediği bir bölüm vardı, orada verilmek istenen "ölümden dönen insanların hissettiği şeyler beynin kimyasal tepkimesinden başka bir şey değil" fikri doğru mu? aldığımız şey narkoz yerine zehirli bir gaz olsa, ya da ameliyat sırasında ölmüş olsak, o hiçlik duygusu yerini başka bir şeye bırakacak mı? bunların cevabını ölümden sonraki ahiret hayatına kadar bilmek zor. sadece inandığımız dini değerler var. lakin bu yaşadıklarım zaten varlığına inanmadığım kabir azabı diye bir şey olmadığına dair büyük bir mesnet oluşturdu benim için.

belki de ölüm ahirete kadar yatılacak narkozlu bir uykudur.

devamını okuyayım »