adladin

  • azimli
  • hırçın golcü (290)
  • 1548
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

galatasaray

bugünkü tff'ye en çok itiraz eden kulüp.("türk futbolu orman kanunlarına göre yönetiliyor" , vb. -ünal aysal-)

yabancı sınırlamasına en çok itiraz eden kulüp.("yabancı sınırlaması türk futbolunun gelişmesine hizmet etmediği gibi oynatamadığımız yabancı futbolcuları da etkiliyor" -gs yönetimi-)

3 temmuz şike sürecinin üstünün örtülmemesi için en çok mücadele eden kulüp.("bu ateş üfleyerek sönmez" vb. - ünal aysal-)

sonuç: ne dediyse haklı olan kulüp.

muhatapları:
beşiktaş: yabancı sınırlamasına ses etmemiş, ahmakça bir şeyi prensip diye pazarlamış ve böylece en iyi bildiği arabeski oynamıştır. dahası aziz yıldırım yalakası olup çıkmış, ünal aysal'a çemkirmelerinin yüzde birini aziz yıldırım'a yapamamışlardır.
fenerbahçe: tff ile adeta ortak olmuş ne geldiyse bu ortaklıktan başımıza gelmiştir. şike yapmış ve buralarda hiçbir ceza almamıştır. bu cezasızlık diğer kulüpleri de bozmuştur. yetmemiş, düne kadar yabancı sınırı kalksın diyen başkanları avrupa'dan men edilince yabancı sınırlamasına atlamıştır. sırf gs'nin avrupa'da elini ayağını bağlamak için. ki bunu başarmıştır da. yabancı sınırlamasıyla yerli futbolcular kendini geliştirememiş, yabancı futbolcular rekabet etmek durumunda kalmış, ama onlar da 5+3+1 engeline takıldıkları için her maç kendilerini ortaya koyamamıştır ve bu sınırlama onların da verimini düşürmüştür. ortaya ne ligde ne avrupa'da doğru düzgün futbol sergileyemeyen takımlarımız çıkmıştır. beşiktaş iyi demeyin sadece mevcut durumda nispeten iyi gibi duruyorlar, yoksa ki hepten göçmüş durumdayız.
tff: şike yapan takıma ceza vermemiş, üstünü örtmüş, bu ise hem kulüplerde hem taraftar gruplarında huzursuzlukları arttırmış, fenerbahçe'ye vermediği ceza bütün kulüpler için bir referans olmuş ve böylece "orman kanunları" başlamıştır. dahası hepimizi futboldan iğrendirmiştir. sonuç ise gs'yi bitereceğiz diye türk futbolunu bitirmişlerdir. passolig'e bile gelmedim daha.
anadolu kulüpleri: yabancı sınırlamasıyla hepsi anasının gözü olmuş, 100 bin euro etmeyen adamları milyon eurolara kakalamaya kalkmışlardır. işte yıldırım demirören'in "yabancı sınırlamasından çoğu kulüp memnun" dedikleri bu çakallardır.
fatih terim: bay ego diyorum başka bir şey demiyorum.

galatasaray'ın da hataları vardır. kabul. ancak bu kadar haklı tarafları varken yalnız bırakılmış kulüptür.

devamını okuyayım »
14.10.2014 14:01