affetmeyen genc

  • hırçın golcü (298)
  • 647
  • 31
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

kadın yazarlardan erkek yazarlara sorular

bir iki defa tartıştığınız bir kadından onunla aynı ortama girmeyecek kadar nefret edebilir misiniz?

tamam ederim. *

edit: kadın ve erkek eşitliği konusunda ne düşünüyorsunuz?

kadın erkek eşitliğinin önündeki en önemli engellerden biri de eşitliğe karşı olan kadınlar, kadınların bu konuda örgütlenememesi, dayanışma yapmaması. örneğin geçen haftalarda meclisten geçen yeni medeni kanuna yönelik sözlük kadınlarından en ufak bir tepki görmedim ve şaşırdım açıkcası. kadın haklarının koruyucusunun kadınlar olması lazım ama kadınlar birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor. eşitlik yanlısı kadınlar da cinsiyetçi küfür kullandın!!!1!1, bayan dedin 1!!1!1, sik dedin!1!!1! tarzı şekilci anlamsız ve faydasız mücadelelerden öteye geçemiyor. kadın erkek eşitliği için kadınların mali bağımsızlık kazanması ve birbirlerine destek olup güçlenmeleri gerekiyor. ağlamayan bebeğe meme vermezler. yoksa bir halt olmaz, bayan değil kadın diyeceksinden de öteye geçmez. anasını satayım dünyadaki tüm erkekler kadın dese sanki tüm sorunlar çözülecek.
bir kısım kadın da kendini cinsel obje olarak gösterip pazarlayarak menfaat kazanmaya çalışıyor ki onlar da ayrı bir konu.

kısacası tabiki erkeklerin kadın erkek eşitliği konusunda çaba göstermesi gerekli ama bence burada esas iş kadınlara düşüyor. ve kadınlar da göstermelik çabalardan öteye geçemiyor. bizden bir bok olmaz.

devamını okuyayım »
03.06.2018 00:09