afilli nick bulamiyorum lan

  • çetrefilli (388)
  • 863
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

starbucks

üniversitedeyken atıp tuttuğum starbucks'ın goygoyunu yaptırıyor zaman insana, şaşkınım.

saçma sapan bi cafede, bayatlamış filtre kahveyi french press ile zart diye önüne koyup bardağına 9 tl alırlarken ve o leş kahveyi içerken garsonun 'başka bir isteğiniz var mı' kılığına bürünmüş taciz içerikli 'içmiyorsan birşeyler siktirgit!' bakışlarını attığı mekanları pek seviyor sanırım insanlarımız.

mesele şu ki şu anda 6 tlye aldığım içinde gerçek süt olan, taze ve lezzetli kahve çekirdekleriyle hazırlanmış olan filtre kahvemi yudumluyorum starbucks'ta. mesele de bu işte, insanların bilmeden bok atması, şekil olsun diye kahvesine her bok püsürü koydurup şuruplar döktürüp krem şanti bastırması. bardağın fiyatı anında çift haneli tl'lere fırlıyor ama fotoğrafın instagram beğenisi kapkara bir kahveye göre 3 basamakları görüyor ki birilerinin asıl meselesi de bu.

işin detayına girersek her önüne gelene bayilik ve franchise vermeyen ve kendi dükkanını kendisi açan bir zincir var karşımızda ve bu bana türkiye'nin neresine gidersem gideyim o starfucks diye tişört yapılarak dalga geçilen logonun olduğunu gördüğüm kahve dükkanından tadına alıştığım standart kahve tadını 5-6 tl bandında bir ücretle elde edeceğimin garantisidir ve işte ben bunu seviyorum dostum.

size kurdeleyle kociş karşılayan manyakların da bayıldığı, sultanahmet camisiymişçesine masaya getirilen ve her tarafından minareler kılıçlar islami kabartma motifler fışkıran ama içeriği bim'den alınma abdullah efendi kahvesinden oluşan boktan türk kahvesini yudumlamakta mutluluklar dilerim. üzerindeki gömlekte osmanlı tuğrası olan garson yanınızdaki kız arkadaşınızın azıcık dekoltesine bakarken mekanda çıkaracağınız kavgada da başarılar dilerim.

bizi adamakıllı starbucksımızla yalnız bırakırsanız sevinirim.

devamını okuyayım »
27.09.2016 14:41