aklinizdanevarsa

  • 94
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

ahmet emre yıldır

ahmet emre yıldır... yaşadıkları daha doğrusu yaşamak zorunda kaldiklariyla insanın boğazına düğümlenen, şakaklarini zonklatan isimlerden sadece biri.

kendi ağırlığınızın onlarca katı bir yükle yokuş yukarı gitmeye çalıştığınızı düşünün. gidemezsiniz. bacaklarınızda derman kesilir, yığılır kalır,altında ezilirsiniz o yükün. ahmet emre de masum bedenine, masum ruhuna yüklenen o yükün altında ezildi. kaldıramadı.

bir umut dedi, şikayette bulundu fakat 52 koca gün hiçbir işlem yapılmadı. adalete olan güvenini, 52 dakikalık takati olmamasına rağmen 52 gün boyunca korudu. sonunda pes etti.

yikaniyorum ama temizleneniyorum anne dedi. oysa temizlenmesi gereken ahmet değildi. bir toplumun vicdanının temizlenmesi gerekiyordu. ahmet'in yaşamak zorunda kaldiklarina sessiz kalan vicdanların temizlenmesi gerekiyordu.

ahmet... göğsümü yarıp ortadan ikiye, keşke alabilsem seni içime. öyle bir sarsam öyle bir korusam öyle bir yaşatsam ki seni boğazımdaki şu düğüm çözülse.

umarım sen ve senin gibi milyonlarca çocuğa bu kötülüğü yapanlar en ağır cezalara çarptırılırlar. her dakikayı ölümü arzu edecek kadar zor, çetin ve acı dolu geçirirler. umarım sana yapılanların hesabını soracak birileri vardır ve umarım biz toplum olarak çocuklarımızı korumayı öğreniriz birgün.

biliyorum, yükün hiç hafif değildi.

devamını okuyayım »