akustik cinayet

  • 1143
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

ekmeği odasında saklayan ev arkadaşı

sade ekmek saklıyorsa kendisine teşekkür etmek gerekir. şilt bröve ne varsa takdim etmek gerekir zira birazdan anlatacaklarımdan sonra aranızda telef olanlar olacaktır hikayenin acılığından.

üniversitede parasız olduğumuz bir dönemde 6 kişi aynı evi paylaşmak durumunda kalmıştık. o kadar fakirdik ki uyurken birbirimizi yeme hayalleri kuruyorduk. elektrikli sobanın üzerinde sahanda yumurta pişirip yiyorduk. kettle'ın içinde patates haşlıyorduk. elektriklerin kesilmesi an meselesi idi borç yüzünden. hatta yalan olmasın kesilmişti de biz kendimiz geri mi açmıştık orası zihnimde flu.

biz açlıktan ölüyoruz yüzümüzden belli. yolda gören dilenci sanıyor bizi. para vermeye davranıyor ama sonra vermekten vazgeçiyor. lan versene işte parayı. bizde hal böyleyken üç oda bir salon evimizin bir odasını işgal eden iki eleman bizim o zavallı ve acınası hallerimizden uzaklar. adamların gözlerinin içi gülüyor, ciltleri parlıyor ibnelerin. durumda bir terslik olduğu aşikar ama ne olduğunu çözemiyoruz. biz komşulara gidip, akşama iftara size gelelim mi diyoruz komşular, ramazana daha iki ay var diyor[[halden de anlamıyorlar]]. bu herifler bizimle oraya bile gelmiyor.

gel zaman git zaman[[yani iki gün sonra]] benim odayı paylaştığım eleman bunları kafalamış ve içeri sızmayı başarmış. zira kapılarını da kilitliyor şerefsizler. açlıktan zihni açılıp hafiye kesilen oda arkadaşım içlerine sızdıktan yarım saat sonra beni çağırdı. baba bu elemanlar yataklarının altında piknik tüp, gıda, yağ, tuz, şeker barındırıyorlarmış kaç gündür dedi. kendi zavallılığıma mı yansam, elemanların piçliklerine kızıp ağızlarını mı kırsam diye düşünürken durumu diğer elemanlara da açtı bizimki. konseyi toplayıp elemanları sınır dışı etmeye karar verdik. ev içindeki tüm elemanlar ellerinde ne var ne yok paylaşırken bunların bize böyle yapması kabul edilemezdi tabi ki.

ha bizde de salaklık var. adamlar burunun dibinde yemek yapıyorlar sen koku komşudan geliyor sanıyorsun. gerçi bilinç yerinde olmadığından bazı yeteneklerini kontrol edemiyor insan. hülasa kelam halinize şükredin oğlum neler var dünyada. ev arkadaşın senden ekmek saklamış bir şey olmaz. bak bize ibret al.

devamını okuyayım »
06.12.2009 13:27