alahan

  • müzmin yedek (53)
  • 664
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

ekmeleddin ihsanoğlu

ihsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili olarak bugünkü yazısında soner yalçın çok ilginç bir iddiada bulunmuş:

yazıdan alıntı:
"bu kimin “çatısı”
artık biliyoruz:
bahçeli, çankaya köşkü’ne çıktı. gül‘den “ekmel bey” adını aldı. bunu kılıçdaroğlu‘na götürdü. ve kılıçdaroğlu, kendi adaylarıymış gibi “ekmel bey” adını bahçeli’ye sundu. ikili 20 dakika sonra “biz anlaştık” diye çıktılar. peki…
ekmel bey 10 yıl yürüttüğü ikö genel sekreterliğinden niye ayrıldı?
20 kasım 2013’te gazetecilerin, “başka bir konuda görev alacak mısınız? bundan sonra ne yapacaksınız?” sorusuna, “biraz dinleneceğim. ondan sonra, bir takım teklifler var. onları değerlendireceğim” yanıtını verdi. teklifler neydi acaba?
bu yanıttan bir ay önce…
gül, kral abdullah‘ın davetlisi olarak 13-17 ekim tarihleri arasında resmi olarak hac farizasını yerine getirmek üzere suudi arabistan‘a gitti. mısır’daki darbeyi desteklediği için erdoğan’ın sert çıkışlarda bulunması iki ülke arasındaki ilişkileri gerginleştirmişti ve bu nedenle kral’ın daveti anlamlıydı.
ziyaretin son gününde cidde’de gül adaşı kral abdullah ile görüştü.
peki “çatı” adayının açıklamasından kısa bir süre önce neler oldu?
ikö’nün “patronu” suudi arabistan, -erdoğan’ın sıcak baktığı- mısır’daki ihvan-ı müslimin‘i, suriye’deki muhalif cephelerden biri olan nusra cephesi’ni ve ırak şam islam devleti (ışid)‘i terör örgütü ilan etti.
suudi arabistan, -erdoğan’ın sıcak ilişkiler içindeki olduğu- katar‘dan ihvan-ı müslimin’e destek verdiği için elçisini çekti.
suudi arabistan, türkiye’deki istihbarat bürosunu kapattı. ve…
suudi arabistan, -yıllarca ekmel bey ile birlikte çalışmış- dışişleri bakanlığı’nın ikö’den sorumlu genel müdürü adil bin sirac mirdad’ı ankara’ya büyükelçi atadı.
baş döndürücü değişiklikler… gel de sorma:
chp’li ve mhp’li kardeşlerim!
siz kimin “çatı”sından bahsediyorsunuz!.."

http://sozcu.com.tr/…n/catinin-gizli-eli-sa-536262/

devamını okuyayım »
19.06.2014 13:31