alamutkalesininbekcisi

  • 693
  • 18
  • 4
  • 0
  • 5 gün önce

beyaz kod veren doktorun açığa alınması

kuralların esnetilmesi gerektiğini söyleyenler lütfen bunu okusun.

"doktorun yazdığı ılaç fatma teyze'yi öldürdü.
olay dün giresun da meydana geldi.
kan pıhtılaşması nedeniyle hastaneden verilen raporlu ilacı biten fatma t. 'ın eşi yusuf t geçen hafta, ilacı yazdırmak için aile hekimine gitti. doktor hastası fatma t'yi görmeden coumadin adlı ilacı reçete etti. ılacı alıp eşine götüren yusuf t 'nin eşi fatma t iki gun sonra fenalaştı. hastaneye kaldırılan yaşlı kadın tüm müdahalelere ragmen kurtarılamadı. fatma t'nin kullandığı ilaç dozunun artması sonucu oluşan beyin kanaması nedeniyle olduğu anlaşıldı. ailenin avukatı hastayı görmeden ılacı reçete eden doktor u suçladı;
avukat yaptığı aciklamada: "hastamin eşi bir cahillik etmiş ilacı yazdırmak için doktora gitmiş. doktor yasal olmayan bir şekilde hastayı görmeden, ilaçla ilgili gereken muayene ve tetkikleri yapmadan ya da yaptırmadan ilacı yazmış. oysa ilacı yazmasaydı hastamız hastaneye gidecek tetkikleri yapılacak ilacın dozu azaltılacak ya da ilaç yazılmayacaktı. açık bir ihmal ve ayrıca sahte belge düzenleme suçu işleyen doktor hakkında suç duyurusunda bulunduk.böyle bir suçu işleyen doktorun halka hizmet vermemesi gerekir. sırf gerginlik olmasın hastanın işi bir an önce görülsün de evine gitsin diye bu şekilde bir suç işlenmesi kabul edilemez. kişinin kendisi olmadan bankadaki hesabına para bile yatırmazken bir hastanın kendisi olmadan onun adına nasıl tedavi duzenlenir" dedi.
ıl sağlık müdürlüğü yetkilileri hastayı görmeden ilaç yazan doktor hakkında soruşturma başlatılıp doktorun açığa alındığını ve adli sürecin de ayrıca işlediğini bildirdi.
hastayı görmeden ilaç yazan doktorun bu hatası ile vefat eden fatma teyze bu gün toprağa verilecek."

devamını okuyayım »
29.07.2018 20:26