alayinimaviyeboyayacagim

  • 46
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

better call saul

--- spoiler ---
s3e6

bu bölümde neler gördük öncelikli onları sıralayalım.

-saul goodman
-krazy-8
-lydia
-tyrus ve victor

-saul goodman isminin çok basit, şipşak bir şekilde ortaya çıktığını gördük. bence tam olması gerektiği gibiydi. kim reklamı izlediğinde yüz ifadesi ve mimikleri çok güzeldi. tabi bu bölümde yine kim çıplak ayakları görebildik, şükür.

"it's just a name"

-lydia'nın ortaya çıkmasıyla gus'ın da yeni planları az çok belirdi. breaking bad'de de kullanılan çamaşırhane kılıklı laboratuvar fikrinin kimden çıktığını da öğrenmiş olduk. yalnız bölümün başındaki kahve detayıyla birlikte aklıma şu da geldi. gus'ın laboratuvarında gale'in yaptığı kahve düzeneği harika bir kahve yapıyordu. walter white da bayılmıştı bu kahveye hatırlarsanız.

hectorlu ve nacholu açılış sahnesinde krazy-8, nacho'nun babasını nasıl olduğunu soruyor ilk başta. kendi babasından bahsettikten sonra da adamlarından birinin aksilik çıkardığını söylüyor. nacho hafataya kadar halletmesini söyleyip yolluyor. buraya kadar her şey normal ama hector lafı çakıyor:

"who works for who, huh?"

babasına değil kendisine çalıştığını hatırlattıktan sonra, bölümün ilerleyen dakikalarında babasıyla iş yapmayı planladığını açıklıyor hector. burası da nacho için son damla oluyor gibi gözüktü bölümde. bakalım diğer bölümlerde ilişkileri nasıl bir şekil alacak.

chuck'ın doktora ulaşmak isteme sebebi iyileşmek istemesi yoksa farklı bir şeyler mi planlıyor bilmiyorum. chuck'ın dış dünyaya açılış sahneleri çok güzeldi. tabi chuck'ı oynayan abimiz harika ötesi oynuyor. bunu da belirtmek lazım.

son olarak reddit'de bir kullanıcı şöyle bir şey yakalamış ben de baktım ve cidden öyle. breaking bad s2e2 açılış sahnesinde hank, tuco için polislere bilgi verirken 2003'te bir meksikalı adamı bıçakladığını biliyoruz diyor. bu bölümde de hector tuco'nun birini bıçakladığını öğreniyor ve hapis cezası uzayacak diye sinirlenip masayı deviriyor. aynı olay mıdır bilinmez ama detay olarak belirtelim.

devamını okuyayım »
16.05.2017 19:21