alea

  • 162
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

21. ankara uluslararası film festivali

sponsorları arasıda birçok medya kuruluşu olmasına rağmen yeterince duyulmayan festival. gerçi bir yerde de ilgi meselesi sanırım. neyse gittiğim iki filmden sonra diyebilirim ki:

- altyazı geçen seneki gibi sıkıntılı değil. das weisse band'da bazı sahneler beyaz ağırlıklı ve altyazı da beyaz olunca sıkıntı yaşandı tabii. ancak senkron konusunda sıkıntı görmedim.

- batı sineması bu iş için gerçekten hiç uygun değil. bir tane gişeden tüm festivalin (iki salonun) biletleri satılıyor. biletix'in kabzımal sistemiyle de bir bilet 40 saatte satıldığı için uzun uzun bilet kuyrukları oluyor.

- küçük salondan büyük salondaki filmin sesini ya da tam tersi durumda diğer salonun sesini duymanız çok can sıkıcı oluyor. ayrıca büyük salonda makinenin sesi rahatsız edici derecede çok duyuluyor.

- film aralarında ışıklar açılmıyor, bir süre bekliyorsunuz. sonra film beklenmedik bir anda devam etmeye başlıyor.

- seyirci açısından ise bu sene de salonlarun boş olmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım. bir de yaşlı yaşlı teyzeler geliyor böyle. filmlerini izliyorlar sessiz sessiz.

- çağdaş sanatlar merkezindeki gösterimlerde biraz daha özenli olmak gerekiyor sanırım. filmi özensiz şekilde gösterilen genç yönetmenler rahatsız.

devamını okuyayım »
15.03.2010 22:32