alejandrogonzalesinarritu

  • bıçkın (472)
  • 600
  • 17
  • 5
  • 0
  • 3 gün önce

10 temmuz 2020 danıştay'ın ayasofya kararı

bugün muhalefet cephesinin tepkileri şunu net ve açık bir şekilde gösteriyor ki;

türkiye'de kesinlikle kontrollü bir muhalefet vardır. siyasi iktidar kime hizmet ediyor ve hangi üst akılın projelerinde taşeronluk yapıyorsa, muhalefet cephesi de aynı yöne selam durmaktadır.

sözde muhalif tiplerin ana akım medyadaki tartışma programlarına sürekli olarak çıkartılması da, bu kontrollü muhalefet sisteminin en belirgin kanıtıdır. aynı tiplerin sürekli olarak kanal kanal dolaştırılmasında bu sistemin işleyişini net olarak görebilirsiniz.

rusya'daki putin rejimini detaylı olarak biraz incelerseniz, türkiye'nin de benzer bir istikamette olduğunu görmeniz olasıdır.

eski türkiye'nin psikopatolojik vaka sayılabilecek derinleri ve sözde türk, özde ise arap milliyetçisi olan güruhun işbirliğinde,
putin rusya 'sını aratmayacak totaliter bir tek adam rejimine geçirildik.

kemalist diye bilinen ve başını eski emekli askerlerin çektiği avrasyacılar ise atatürk'ün değil, kim jong un'un yolundan gitmektedir.

bugün kemalist diye bilinen bazı tipler, eski fetocu liboşlardan daha büyük bir ihanetin içindeler. bunlar asla vatansever ve atatürkçü olamazlar. açık ve net olarak artık görülüyor ki; laik türkiye cumhuriyeti'ni doğrudan ortadan kaldırmaya teşebbüste bulunuyorlar.

sanırım baas tipinde içe kapanık, ekonomisi bitik, batı ile ilişkileri tamamen dondurulmuş kukla bir führerin başında olduğu bir tek parti rejimi tasarlıyorlar. devletin başında tuttukları führeri de milis güçleriyle dengeleyip kontrol edebileceklerini düşünüyorlar. türkiye başkanlık sistemine halk eliyle geçirilerek bu projenin ilk aşaması tamamlandı. sırada cumhuriyetin elde kalan son kazanımlarının tek tek yok edilmesi var. iş bankasının hisselerini de sonbahara kadar hazineye devredeceklerini düşünüyorum.

geleneksel medyaya zaten 2 yıl önce diz çöktürüldü. sırada sosyal medyanın da tamamen fişini çekmek var. o kadar da değil abartma demeyin çünkü türkiye'de yok artık daha neler diyebileceğiniz ne varsa gördüğünüz gibi tek tek gerçekleşiyor.

yine denilebilir ki türkiye ekonomik olarak tamamen iflas bayrağını çeker bunu nasıl göze alabilirler?

deha sayılabilecek yeminli batı düşmanı bir avrasyacı paşanın mgk toplantısında merkez bankasında biz de dolar basar, bu şekilde zenginleşiriz önerisinden bunların ne denli bir kafa yapısında olduklarını çözümleyebilirsiniz.

artık türkiye'nin uygarlık ve medeniyet yolundan sonuna dek kopartılması birileri tarafından adım adım hayata geçiriliyor. batı dünyası ise 2013 yılından bu yana zaten bizi tamamen gözden çıkardığı için, bu olacaklar için kılını dahi kıpırdatmaz.

devamını okuyayım »