alessandro del pieroglu

  • azimli
  • hırçın golcü (280)
  • 2774
  • 3
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

ilk defa chp'ye oy verecek olmak

chp ve şürekasına "komunist, ateist, vs," şeklinde bakan bir çevreden geliyorum. daha düne kadar rüyamda görsem hayra yormazdım ben de. ama, bugün çok net bir şekilde görülmüştür ki; bu ülkede sağ-sol algısı çökmüş geriye merhum cemil meriç'in bilmem ne kadar zaman öncesinden söylediği gibi, namuslu-namussuz şeklinde iki cephe ortaya çıkmıştır. ve bize de bu iki taraftan birine ya isteyerek ya da kerhen taraf olmak mecburiyeti kalmıştır. x namussuz da, y namuslu mu muhabbetine girmeyeceğim hiç.

oy vermeye başladığım zamandan beri ak parti'ye oy verdim bütün seçimlerde. 30'un üzerindeyim. gezi'de hem twitter hem de uluslararası ortamlarda internet üzerinden hükümeti destekledim. öyle ki, bu uğurda yaz tatilim gitti diyebilirim. ancak, ben de artık ak parti'ye alternatif olabilecek tek parti olan, chp'ye oy vermeyi ciddi ciddi düşünüyorum maalesef. belki de o oyu verdikten sonra ağlayarak allah'tan af dileyeceğim; sana, resul'üne, dinine zamanında düşmanlık etmiş bir partiye oy vermek zorunda kaldığım için diyerek. ama, ahirette bu oyun hesabını sorduğu zaman da, "allah'ım, müslüman diye bildiklerimiz masum insanlara; o sana, dinine, resul'üne düşmanlık etmiş partinin on katından daha fazla saldırdılar, ağza alınmadık hakaretler savurdular meydanlarda, milletten aldıkları iktidar erkini masumları ezmek için kullandılar, hem de tarihte eşine denk gelinmeyecek ölçüde hoyratça ve ben de böyle bir seçim yapmak zorunda kaldım," derim herhalde. ali bulaç'ın ifadesiyle 100 yıllık muhafazakar birikimi şahsi menfaatleri için bir hamlede heba etmekten çekinmeyerek, bizi, böyle korkunç bir seçim yapmak zorunda bırakanlar utansın ve bu dünyada hesabını versinler bu büyük cinayetlerinin de inşallah.

not: son dönemde, milletin algısıyla oynamak için sözlükte zuhur eden operasyon adamlarından değilim. dileyen, açar geçmişte yazdığım entry'lere bakar ve bu entry'de yazdıklarımdaki gibi bir süreçten gerçekten de geçip geçmediğimi kontrol eder.

devamını okuyayım »