alexander moodle

  • 543
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

ergenekon davası

"ergenekon davası sanıkları bugün yazılı ortak bir basın açıklaması yaptı. yargılamaların türkiye'ye işgal gücünden daha fazla zarar verildiğinin altının çizildiği açıklamada, okyanus ötesinden tertiplenmiş bu davaların amacaının mustafa kemal atatürk'ün kurduğu cumhuriyet'tir denildi.

işte o açıklama:

silivri mahkemelerinde yargılanan kişiler olarak kamuoyu ile şu değerlendirmeleri paylaşıyoruz:

1- özel yetkili mahkemeler ( öym ) meşruiyetini yitirmiştir.

2- tbmm’nin kapattığı öym’ler, temmuz ayında aldığı kararlarla kendisini tbmm’nin çıkardığı yasaları uygulamama yetkisi vermiştir.

3- öym’lerde görülen davalarla türkiye cumhuriyetinin ortak paydaları hedef alınmış, bunu temsil eden kişiler ve kurumlar uydurma delillerle sanık konumuna getirilmiştir. bu yargılamalar türkiye’ye bir işgal gücünün yapamayacağı ölçüde zarar vermiştir.

4- davalarda bir terör örgütünün varlığı ve sözde bir darbe kanıtlanmaya çalışılmış; başarılamayınca zorla sanıklara kurdurulmak istenmiştir.

5- okyanus ötesinde tertiplenmiş, hukuken çökmüş bu davaların temel hedefi mustafa kemal atatürk’ün kurduğu türkiye cumhuriyetinin çağdışı bir yapıya dönüştürülmesidir.

6- bu davalarda yasalar askıya alınmıştır. avukatlarla sanıklara konuşma yasağı getirilmiştir. sanıkların soru sorması, avukatların söz alması engellenmiştir. duruşmalar halktan kaçırılmıştır.

bu gerçekleri tüm türkiye ve dünya kamuoyuna sunuyoruz. adaleti türk halki ile birlikte aramak başlica çikiş yolu haline gelmiştir.

bu davalar, korku imparatorluğunun yikilmasi, halkimizin özlemi olan gerçek demokrasinin kurulmasi ile sonuçlanacaktir.

saygilarimizla…

doğu perinçek, deniz yıldırım, durmuş ali özoğlu, erkan önsel, fatih hilmioğlu, hasan ataman yıldırım, hasan atilla uğur, hikmet çiçek, ibrahim özcan, kemal aydın, kemal kerinçsiz, mehmet bedri gültekin, mehmet demirtaş, mehmet haberal, mehmet perinçek, mustafa balbay, mustafa levent göktaş, muzaffer tekin, oktay yıldırım, serdar öztürk, sevgi erenerol, tuncay özkan, turhan özlü, veli küçük, yalçın küçük

odatv.com"

http://www.odatv.com/…ugu-cumhuriyeti...-1708121200

https://twitter.com/…6462994677194752/photo/1/large

devamını okuyayım »
17.08.2012 17:06