alkame

  • azimli
  • anadolu çocuğu (310)
  • 2271
  • 12
  • 3
  • 0
  • dün

ergun babahan

ergun babahan'ın cemaate yakın olması cemaatle gönül bağından dolayı değil bir zorunluluktandı. bunu da herkes biliyordu. mesela kendisi zamanında aydın doğan'a gidip de "sabah gazetesini cemaatçiler ele geçirdi ben buralarda duramam gari" demiş bir adam. bu durumu ahmet hakan gündeme getirdiğinde de cevap verememiş bir adam. * belli ki kendisi de cemaat sabah gazetesini ele geçirince doğan grubuna kapak atayım dedi ve bilinmeyen nedenlerle o medyaya kapak atamayınca star gazetesine -yani nispeten cemaate yakın bir gazeteye- ve cemaate yakın kurumlara kapağı attı. cemaatin resmi sözcüsü olan zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni ekrem dumanlı ile trt'de program yaptı. yaptığı programdan aldığı paralar da tartışma konusu oldu. ayrıca bugün tv'de programı da varmış galiba ve today's zaman'da da yazıyormuş. bu ikisini twitter krizinden sonra öğrendim.

cemaate yanaştıktan sonra adamın işleri açılmış yani. allah bereket versin ama gönülsüz sikişten sakat çocuk doğarmış. bütün bunların bir yerde duvara toslayacağı belliydi. ergun babahan da çok namüsait bir pozisyonda, çok ofsayt bir durumda açığa çıktı. bütün yaptıklarının gönüllülükten değil zorunluluktan olduğunu twitter'da bir cümlecik bir yazıyla itiraf ediverdi. benim için ergun babahan'ın bu twiti hiçbir şekilde sürpriz olmadı lakin cemaatten arkadaşlar bayağı bir şaşırmışlar bu olaya. tanımıyorlardı besbelli.

star gazetesi'nde yazan yazarları yandaşlıkla eleştirilebilir ama çoğunda en azından bir samimiyet var. yani bir fehmi koru'ya ak parti yandaşı denilse bile adam sonuçta ak parti yokken bile ak parti'li siyasetçilerin yanında yer almış. bir ahmet kekeç mesela; bugün yandaşlık yapıyor olabilir ama geçmişte tayyip erdoğan hapisteyken bile onun yanında yer almış adam. yani en azından tayyip erdoğan ve ak parti güçlü iken yanına yanaşmış değiller. samimiyet var adamlarda. ama ergun babahan için böyle söylemek mümkün değil. o yüzden star gazetesi okuyacağım zaman transit geçtiğim yazarlardan birisiydi. samimiyet eksikliğinden ötürü.

ama bir dakika bu adam ak parti güçlenince ak parti'nin yanında yer aldı ya, peki ya cemaat ne yaptı? onlar da ak parti güçlenince ak parti'nin yanında yer almadılar mı? 28 şubat günlerinde erbakan'ın güçsüz olduğunu gördüklerinde çekil artık diyen de bu cemaat idi. işe bir de böyle bakınca ergun babahan ile cemaat sanki tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş gibi bir görüntü de vermiyor değildi. cemaat de güçlü iktidar gördü mü yanına yanaşıyor, ergun babahan da güçlü iktidar gördü mü yanına yanaşıyor.

neyse ne olursa olsun bir insanın işinden olmasını istemem doğrusu. attığı o malum twitten sonra yaptığı komik olaylar çok acınası, işini kaybetmek istemeyen bir işçinin çırpınışları gibiydi. ergun babahan da olsa insan insandır nihayetinde.

bir de bu cemaatin olaydan sonra "kovduk babahan'ı" açıklamaları çok itici, çok rahatsız edici yani bunu da belirteyim.

devamını okuyayım »
14.05.2012 11:30