allahsiz kitapsiz cahil kadin

  • 1266
  • 5
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

sevgiliye daha kapalı giyinmesini söyleme yolları

kadın erkek ilişkilerinde büyük sorundur "sevgiliye dekolte kıyafetlerine özen göstermesini" söylemek. ya kıyamet kopar ya da kıyafetleri konusunda seçim özgürlüğüne müdahale edilmiş hissi yaratır ki muhtemelen kadın bunu kabul etse dahi bu özveride bulunmaz eğer uygun bir dille söylenmezse.

geçtiğimiz cumartesi capacity'de alışveriş yapıyorum. son zamanlarda yaz ya da kış fark etmeden mini şort, mini etek, yırtık jean, genelde tek omuzlu kolsuz bodyler giyiyorum. jean reyonunda yırtık jeanleri incelerken bir çiftin konuşmasına kulak misafiri oldum. aslında kulak misafiri olduğum an diyaloga öyle derin hayranlık duydum ki, çaktırmadan her kelimesini dinledim.

kadın diyor ki;
"sevgilim yırtık jean almak istiyorum."

adam gayet naif konuya giriyor;
"bir tanem elbette al. sana şort, yırtık jean, dekolte kıyafetler çok yakışıyor ama yolda gidip gelirken elin adamının sana hayvanca bakması beni rahatsız ediyor. biri gözlerini devirip bakar, boş yere canımız sıkılır. canımız sıkılmasın böyle bir nedenle olur mu aşkım? hem üşürsün de akşamları. üşüyüp hasta olmanı istemiyorum."

kadın hemen vazgeçti yırtık jean almaktan, göz attığı mini şort reyonuna da bakmadı bir daha. adamın izahına da hayran oldum. öyle naif ve kadının özgürlüğünü taciz etmeden anlattı ki rahatsızlığını, kanımca o kadın bir daha almak istediği dekolte kıyafetleri iki kez düşünerek alacak ve bundan zerre rahatsızlık duymayacak. çünkü kırılmadı, çünkü seçimleri taciz edilmedi, çünkü seçim özgürlüğüne müdahale edilmedi. sevgilisi talebini oldukça kibar şekilde ve olabilecek en güzel kelimelerle anlattı.

uzun lafın kısası şu ki, bir kadına kıyafetlerine özen göstermesi konusunda talep bildirmenin yolları vardır ve kadın bu talebi ya tehdit olarak algılar ya da gururu okşanır ve talep doğrultusunda seçim yapar. her ikisi de sizin elinizde beyler. kelimeleri seçerken bu tip konularda 2 kez hatta 3 kez düşünün. bu sağlıklı bir ilişki için de ayrıca mühimdir.

devamını okuyayım »
09.07.2014 11:31