alperenk

  • 292
  • 4
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

chp başlığında ayyuka çıkan iyi parti pr'ı

görünen o ki başlığın açılmasının gayesi iyi parti pr'ı yapılması değil, chp içindeki gayrimilli duruşun eleştirilmesi. chp'yi kendi komünist oyunlarına oyuncak edenlerden birisi çıkmış diyor ki atatürk 30'larda zorunluluktan yaptı milliyetçi söylemleri. sene 1922, fransız bir gazeteci gazi'yle ropörtaj yapıyor, sorusu şu: komünist bir devrim mi yapmaya çalışıyorsunuz? atatürk'ün o zaman verdiği cevap da şudur: biz ne bolşeviğiz ne de komünist, ne biri ne de diğeri olamayız. çünkü biz milliyetperver ve dinimize hürmetkârız.

atatürk'ün 30'lardan önceki milliyetçi söylem ve eylemleri bununla da sınırlar değildir, arayanlar bulur. zaten bu sözde ve özde kızıl güruh atatürk devrinde dersim isyanının bastırılmasını da bir türlü izah edemez. biraz mertse atatürk'ü sevmediğini, onun getirdiklerine düşman olduğunu söyler. değilse saçmalar. "devlet yanlış yapmış ama atatürk'ün bundan haberi yokmuş" diyen bile var. manevi kızını gönderen adamın durumdan haberi yok demek. garip. size denecek çok laf var. belki bir gün söyleriz.

ermeni tehcirine soykırım diyenler, atatürk'e hakaret edenler, onun milliyetçi olmadığını sananlar partide yuva yapmışlar. şimdi de biraz milli duruşu olanların tasfiyesini istiyorlar. durum bu.

devamını okuyayım »
14.01.2018 16:22