alperklz

  • 75
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

25 nisan 2010 taksim'de ermeni bayrağı yakılması

kendilerince ermenistan'daki bayrak yakma olaylarına misilleme yapmaya çalışmış insancıkların gerçekleştirdiği dangoz eylemdir.

bu olay toplumdaki yozlaşmanın ne boyutlara geldiğini ayan beyan ortaya koyuyor. engin ardıç izmir olayları ile dalga geçedursun, biz hala atatürk'ün yerdeki yunan bayrağını yerden kaldırttığı ahlaktayız efendim. büyüklüğümüz asaletimizdendir diye öğretmişlerdi bize, ama bir şeyler değişiyor işte.

bayrak yakmak yerine azıcık araştırma yapsalar, zaten safsatadan ibaret olan soykırım tezini çürütebilir, en azından bu yolda ağzında su taşıyan karınca misali safları belli olur, kendilerine bir faydaları dokunurdu.

başlamak için buyrun: http://www.ttk.org.tr/index.php?page=sayfa&no=90
http://www.devletarsivleri.gov.tr/kitap/
ve tabi ki karşı tez: http://www.zoryaninstitute.org/

zamanın ötesinden gelen edit: sadece fransa'da sanıyordum, sözlükte de soykırımı reddetmek suçmuş. asın hepimizi kurtulun anasını satıyım.

daralma editi: uzun zamandır bir sürü yabancı siteden ermenilerin nasıl düşündüklerini görmeye, anlamaya çalışıyorum. sonuçta onlar da insan ve bir tezleri var savundukları...okuyorum ve genelde tüm yorumlar, "önce kabul edin sonra konuşalım" şeklinde oluyor. bu mantığı aklım almıyor, ne demek önce kabul edin sonra konuşalım. aksiyom mu lan bu amına koyuyum, baştan kabul edecez. tartışalım diyorsun, hayır oldu böyle bir şey var diyorlar, annanem böyle dedi diyorlar. sonra biz yobaz, biz bağnaz, biz hayvan oluyoruz. söyleyecek söz, kelime bulamıyorum. takılın.

devamını okuyayım »
25.04.2010 16:30