alpermete

  • leziz (665)
  • 796
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

faruk nafiz özak

bakan bu adam. üzülüyorum artık bu ülke için. fakat üzülme sebebim yarın şeriat gelecek hissiyatı, yöneticilerin hiç olmadığı kadar rüşvet ve hırsızlığa bulaştığı gerçeği, insanların protesto hakkının bile ortadan kaldırılmaya çalışılması değil. bu üslup, beni kategorize etmeye, kümeleştirmeye çalışan bu konuşma tarzı canımı sıkıyor.

yalakalık doğu kültürünün öznesidir, bunu kabul etmek zorundayız. yalnız bu toplumda henüz bayağılaşmamış, el etek öpmeye alışmamış, köleleştirilemeyecek bir kesim var. varsalım ki yarım milyon kişi olsunlar; öldürecek misiniz hepsini, ülkeden mi kovacaksınız...

insanların aidiyet duygusuyla oynama hakkınız yok. gittikçe haddinizi aşıyor ve insanları birbirine düşman etmeye çalışıyorsunuz. destekçiniz olan milyonlarca insan bak bunlar seviyesiz, terbiyesiz hatta dinsiz dediğinizde inanıyor. toplumu böldükçe kaybedersiniz, kendi çamurunuzda boğulursunuz demek isterdim ama cebinizin şişkinliği sizi bir can simidi gibi yüzeye çıkaracak; olan yine horoz dövüşüne salık verdiğiniz kesime olacaktır.

sürekli yer değiştirme konusunda sizin kadar atletik değiliz. demirel varken çok iyi yöneticiydi, sonra mesut yılmazla yanyana çektirdiğiniz fotoğraflar süsledi ofislerinizi, şimdi şanı yüce recep tayyip erdoğan... sizi televizyonda gördükçe kanalı değiştiriyorum, evin içinde de dilime pranga vuramazsınız ya. hatta çıkıp terbiyesiz diyemezsiniz; ahlakımı, edebimi, seviyemi belirlemek sizin göreviniz değil.

son olarak hepinizin aile geçmişini az çok biliyoruz; şu fakir edebiyatından vazgeçin, emekli mehmet beyin oğlu olarak aldığınız ihaleler, distribütörlükleriniz, müteahhitlik şirketleriniz göz yaşartıcı bir başarının eseri gibi gözükmüyorlar.

devamını okuyayım »
16.09.2010 12:44