alt epidermis

  • 3865
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

muharrem ince

ne kadar muhalif olsam, gündem takip etsem, fırsat buldukça yazılan çizilenleri okumaya çalışsam da bazı şeyleri kaçırıyorum.

ince ise neyin ne olduğunu çok net görebiliyor, nelerin yanlış olduğunu direkt fark ediyor.

mesela: bir ülkede sokağa çıkma yasağı anadolu ajansından mı açıklanır? bunu cumhurbaşkanı'nın hadi olmadı soylu'nun kameraların karşısına geçip açıklaması gerekirdi. bunu ben fark etmemiştim. çok doğru bir nokta.

erdoğan'ın krizlerle anılmamaya çalışması belki farkında olduğumuz bir şey, ancak muhalefetin bunu her fırsatta dillendirmesi gerekir. buradan da +1 yazıyorum ince'ye. direkt lafı oraya getirdi hemen.

gıda ve temizlik üzerine insanlara alışveriş çekleri verilmesi teklifi de güzel. doğrudan para vermekten çok daha akılcı bir yol türkiye gibi bir ekonomide.

katar'dan gelen uçağın parasının toplanan yardımların iki katı olduğu da gözümden kaçmıştı. yazlık, kışlık saraylara geçirmeyi de ihmal etmedi.

ek olarak bizlere her fırsatta " şimdi kriz var siyaset yapmayın " diyenlerin tüm dünya siyaseti bırakmışken nasıl siyaset yaptığını tekrar gözümüze sokması da güzel.

ayrıca diksiyon, hitabet vs olarak adam derdini anlatabiliyor. hem derdi biliyor, hem anlatabiliyor.

böyle bir adamı elinizin tersiyle ittiğiniz, kılıçdaroğlu'nun böyle bir adamı harcamasına göz yumduğunuz ve hatta destek verdiğiniz için abdullah gül'den, ali babacan'dan medet umacaksınız.

çok arayacaksınız ince'yi.

eee, ne demişler? herkes hak ettiği gibi yönetilir.

erdoğan'a oy atan kitleye karşı olan öfkenizi, erdoğan tarafından yönetilmenin verdiği hıncı ince'den çıkarttınız. seçim gecesi belki süreci iyi yönetemedi, ama gerek aldığı oy oranı, gerek meydanlarda yaşattığı coşku, gerek partisinin nasıl kendisini ve arkadaşlarını harcamaya çalıştığı ortadayken hiç kredi vermediniz adama.

şimdi gider sike sike abdullah gül'e oy atarsınız bu kafalarla.

edit: al bak gelmiş hemen alta bir tane daha mal. zincirli kuyulu olan. ya malsınız, ya chp'den nemalanıyorsunuz. var bir işler. hiçbir normal insan ince gibi bir adamı sırf açıklama yapmadı diye bu kadar kolay harcamaz. kırgınlık olabilir, sitem olabilir vs, ama direkt nefret içeren entry giriyorsan buraya,

mezhebini merak ederim.

chp'yi ele geçirmiş kliklerden birinden nemalandığına dair çok ciddi şüphelerim var bu tür yazarların.

zamanında burada ölümüne vuran bir arkadaş vardı. biraz profilini kurcaladıydım da alevi çıkmıştı. kim bilir, belki dedesi de dersimlidir vs bilemem.

chp en az akp kadar oligarkça ele geçirilmiş bir partidir.

unutmayın ki o ele geçiren kliklerin bir kısmının çoluğu çocuğu da burada yazıyor. bu tür adamları okurken bunu düşünmekten çekinmeyin.

chp %5 oy alan parti değil.

bir takım orospu çocuklarının çocukları aramızda yazıyorlar rant gidecek diye. chp olunca rant olmuyor mu sanıyordunuz siz? ben artık böyle sitem vs değil de doğrudan altında nefret sezdiğim entry'ler görünce, özellikle bunca zaman sonra, direkt bunu düşünüyorum.

kimseye sen orospu çocuğunun çocuğusun demiyorum. ama bazılarınız var, okuyunca bir acaba diyorum haberiniz olsun.

sonuçta chp'yi ele geçiren kliklerin, chp'den nemalanan kliklerin elbette sözlükte de bir izdüşümü olmalı. ben değilim, sen değilsin sayın okuyucu. peki kim?

edit2: mezhep ve alevi lafıma takılanlar olmuş.

sunni siyasal islamcının sunni siyasal islamcıyı tuttuğu yerde şu alevileri sanki hepsi bilim insanıymış, aydın bir kitleymiş gibi göstermeyi geçin kardeşim. alevi olunca ne oluyor? ateistim ben. alayınızın köküne kibrit suyu... bu partide mezhepsel bağlarla da rant elde eden var, dededen gelen, kadro partisi mantığıyla kurulan bağlantılar da var. türkiye burası. sağı çok çomarsa solu az çomar. çomarland burası, burada rant var rant. beğenmeyen norveç'e gitsin.

(bkz: chp'nin fantastik kurultay delegesi yapisi)

alevilerin yoğun yaşadığı yerlerde ne hikmetse delege sayısı izmir gibi chp kalelerinden daha yüksek orana sahip seçmen sayısına göre kıyaslandığında.

chp'nin bütün demokratlığı kameralara.

biraz arkasına bakın şu kameranın.

bu delege yapısına sesine çıkartmayan, gelip burada benim mezhep, alevi vs dememe de karışmasın.

hemen bugün chp seçmenine kılıçdaroğlu mu yoksa ince mi diye referandum yapsak, hala, şu şartlarda, adaylara yarışmak için bir miktar süre tanınırsa ince yine alır.

ama bu saatten sonra chp'de kurultaya bile çıkamaz. bu delege yapısında atatürk ile kapışır kılıçdaroğlu. bahçeli'ye geçirirken güzel, erdoğan'a geçirirken güzel, kılıçdaroğlu'na gelince sapına geliyor herhalde me'liyorsunuz. siktir olun gidin.

devamını okuyayım »