altering lives

  • 1016
  • 28
  • 7
  • 1
  • dün

doctor who

ergenlere hitap edeceğini trailer'ında kullandığı müzik ile belli etmiş dizi. daha önce pacific rim uprising vakasında da gördüğümüz gibi, fragmanında popülerimsi cıstık cıstık obaley ergeniz biz müzikleri kullanılınca izlenecek asıl şeyin aşırı dandik ve boktan olacağının habercisi oluyor. ayrıca şu nedir ya? ablacım bu surat ne? tamam karşında gördüğün şeyi anlamadın da bu davarımsı surat ifadelerini bir bırak allasen. artık dizinin gidişatına dair hiçbir umudum kalmadı. gelirse 7 ekime gelmezse... neyse sakin olacağım.

ama şunu demeden de geçemeyeceğim. yazıklar olsun. yazıklar olsun çünkü binlerce insana yaşam enerjisi veren, en diptekilere umut ışığı olan, kötülüklere rağmen iyiye inanmaya teşvik eden, değişebileceklerini gösteren, hor gördükleri insanlardan bile yardım alabileceklerini hatırlatan bir efsaneyi batıracaklar. bu dizi sadece bilimkurgu ve ooo ekşından öte bir dizi. izlenme oranları düştü diye tumblrcı ergenlere hitap etmeye başlayıp böylesine güzel alt metinleri bulundurmuş bir diziyi bok edecekler. neymiş insanlar ekşın istiyormuş, komiklikler şakalar istiyormuş, vay anam eşitlikmiş. sanki şu dizide hiç eşitlik olmamış, önceki doctorlar sürekli önüne gelen kadını aşağılıyormuş, minority gruplara da sövüyormuş gibi davranılmasın yeter. ayıptır. sürekli bir "bak gadın oldu heaa gadın anladın mı gadıııııın hööeeaaaa yaşasın sjwlık oo prim alırım bi dal, he gadın oldu demiş miydim" mesajı. anladık kadın oldu, geç onu di mi? yooo, illa ağzımızdan gözümüzden beyinciğimize kadar sokacaksınız. bill'in lezbiyenim ben diye sayıkladığı gibi jodie hanım da kadınım diye sayıklarsa ıslak meşe odunları bbcnin götüne girsin.

bencillik ile fedakarlık arasındaki o ince çizgiyi zerafet ile işleyen şu sahneyi barındırmış doctor who nerede, prim kasmaya çalışan ve saçma sapan triplerdeki doctor who nerede.

içim acıyor düşündükçe.

devamını okuyayım »
23.09.2018 19:29