altiustu

  • 212
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

oy pusulalarının üstüne esma'nın adını yazıyoruz

sevgili müslüman kardeşlerim, başörtülü bacılarım,

esma yazmak kadar önemli sayılabilecek ve yapılması, güzel partimizin zaferine yardımcı olacak birkaç şeyden bahsetmek istiyorum:

kutsal yerlere ziyaret: seçim günü öncesinde kutsal yerlere ziyaret çok önemlidir. seçmenler isterlerse dua ederek türbede şeker dağıtabilir ya da yanlarında getirdikleri ve oy verirken, esma yazarken kullanacakları kalemleri türbe duvarına sürebilirler.

okunmuş pirinç yutmak: seçmenlere okunmuş pirinç veya çörekotu yedirilmesi veya okunmuş su içirilmesi, seçim öncesi yapılabilecekler arasındadır. bazı seçmenler galip çıkma duası da okuyabilir arzu edelerse.

seçim öncesi açık hava ve deniz kıyısına akın etme: seçimden bir önceki gün seçmenin kendisini iyi hissetmesi, açık hava ve bol güneşli deniz kenarlarında gezilmesi ve seçim stresinin üzerimizden atılması da çok önemlidir.

seçim kalemi alma: seçimde oy verirken ya da esma yazarken, silinmeyen, uçmayan, kaçmayan, iz bırakmayan kalem bulmak bir vatandaşlık görevidir. önceleri herhangi bir kalem tercih edilirken şimdilerde seçmenler aralarında çeşitli markaların modellerini öneriliyor. ben burada böyle bir reklama girmek istemiyorum

seçmen şekeri alma, seçmen için beslenme çantası oluşturma: seçim anında yenilmesinde fayda olduğu düşünülen besinler için alışverişe çıkılması da sık görülen bir diğer ritüeldir. bisküvi, çikolata, kola, su ve şeker en çok tercih edilen besinler. ayrıca son yıllarda seçim şekeri adı verilen şekerler de (pek işe yaramasa da ) seçmenler tarafından talep görüyor.

hepinizi sevgiyle kucaklıyor ve oyumuz hayırlı olsun diyorum.

devamını okuyayım »