alwayschargeneverbend

  • 1512
  • 20
  • 8
  • 0
  • dün

öğrenim kredisi geri ödemesi

savulun, 18 bin lira kredi borcu olan bendeniz geldim. açıkçası paşa paşa alıyorum, paşa paşa ödeyeceğim. en azından ailemin üzerinden ortalama aylık 425 lira yük kalkıyor, kime ne? af olayına ben de pek olumlu bakmıyorum. gerçekten zor durumda olan ve burs çıkmayan varsa onlarınkinin olmasını belki isterim ama yazarların da beyan ettiği gibi, alırken kimsenin kafasına silah dayanmadı. o imzayı atarken ödeyeceğin mebla bile belli. atmasaydın birader ağlayacağına dedirten başlıktır.

dipnot: yazarların uyarısı ile en az 18 bin lira diyelim...

dipnotnot: 18 bin liraya imza attığım için o kadar olduğunu söylüyor işin ehli bir hocam, bilemiyorum altan, bilemiyorum...

dipnotnotnot: oy birliğiyle "en az" 18 bin lira ödeyeceğime karar verildi. :( bu durumu bilsem yine alırdım gerçi ama yeni adapte olmuştum meblaya.

muhtemelen son editim: sayın yazarlar, bazı dostlarımız "kafaya silah dayama" muhabbeti hakkında "insanlarin ihtiyacı var da alıyor burs çıkmayınca" tarzı laflar söylemiş fakat bizim buna bir itirazımız yok zaten. dört çocuklu bir ailenin son üyesiyim, babam bağkur emeklisi, buna rağmen bana da kredi çıktı. ben de zorunlu olduğum kanaatine vararak imzayı attım. burada eleştirdiğim taraf, imzayı atarken sorumluluk altına giriyorsun - hatta kredi aldığım için başarılı olmak adına daha çok çaba sarfedip kendimi geliştiriyorum- en sonunda gelip de "af çıksın" diyerek aldığın sorumluluğu hiçe sayıyorsun. bu hiç mantıklı veya makul değil. eğer bu sorumluluktan sonra mırın kırın edecekseniz part time bir işe girin, bir şeyler üretip satın, hayatın gerçekleriyle yüzleşin biraz daha. yoksa kimse hoşnut değil ama bu şekilde şikayet etmek gerçekten rahatsız edici. devletin politikalarını eleştirmekse sorun, buna katılırım fakat bu apayrı bir konu zaten.

devamını okuyayım »
09.09.2017 16:48