ama arkadaslar iyidir

  • 3786
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

alternatif cumhuriyet gazetesi reklamları

dehşetengiz bir reklam stratejisi güden cumhuriyet gazetesine celebrity kullanımını mutlaka denemeleri gerektiğini tavsiye edeceğim reklamlardır.

vatanını yaklaşan tehlikeden korumaya and içmiş bir genç olarak bazı tavsiyelerim de olacak tabii, zira memleketimin reklamcıları için şimdi görev zamanı. bu arada proje tamamen hayalidir, proje aşamasındadır ve tarafların haberi yoktur:

1. reklam filmi:

ekranda şarkıcı çelik'i görürüz "ah cici kız" şarkısını ilahi formatında uyarlamış, (daha önce senfoni orkestrasıyla sunmuştu hatırlarsanız) cübbeyle mırıldanmaktadır.
"ah sarı çiçek / cicili bicili çiçek / sorarım sana / annen baban nerede?
ekran kararır, yazı çıkar:
tehlikenin farkında mısınız?

2. reklam filmi:

dahi ressam bedri baykam'ı görürüz. ama o da ne minyatür çizmek zorunda kalmıştır. üstelik kabe minyatürü...
ekran kararır yazı çıkar:
tehlikenin farkında mısınız?

3. reklam filmi:

mesele sözlükte bu kadar tartışılır da sözlük celebritysi kullanılmaz mı? elbette kullanılır. son dönemin kahraman savaşçısı gxl bir sözlük celebritysi olarak bu projeye çok yakışır:

gxl'i bilgisayar başında görürüz. çok şükür yine sözlükte yazmaktadır fakat sözlüğümüzün adı değişmiştir şeri sözlük'tür ve yazarımız "kabe'ye ziyaretçi sayısı" başlığını açıp bu yılın ne kadar katılımlı bir yıl olduğundan dem vurmaktadır.
ekran kararır, yazı girer:
tehlikenin farkında mısınız?

edit: böyle de reklam olur muymuş diyenlere küçük bir not: cumhuriyet'inki kadar kötü bir espriyle reklam filmi oluyor da neden böyle olmasın? tabii yerseniz.

devamını okuyayım »