ama arkadaslar iyidir

  • 3751
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

yılmaz büyükerşen

kendisine yöneltilen onca yolsuzluk yalanı ve iftirasını geçtim bir de elitist olmakla suçlanan insan. kitaplardan oku, sonra ilk gördüğün örneğe mal bulmuş mağribi gibi atla. ezberci zihniyetin son numarası da bu olsa gerek. bu eğitim sisteminden başka bir şeyin çıkmamasına şaşırmamak gerek.

* belediyenin kapanmış ya da kapanmak üzere olan ekmek fabrikasını modernize edip en sağlıklı ve besleyici ekmeği en ucuz fiyata sunduğu için elitist evet.

* ankara'da yaşayanların ağlaya ağlaya şikayet ettikleri halk otobüsçülerinin eziyetinden insanları bir nebze de olsun kurtardığı için elitist evet.

* kente nefes alan yerler inşa edip bunu istanbul'da olduğu gibi sadece orta ve üst sınıfın kullanımına değil, herkese açtığı için elitist evet.

* kültür ve sanata yatırım yapıp şehir tiyatrosu ve operası açtığı için üstelik bunu da 1 ytl gibi bir fiyata sunduğu için elitist evet.

* kentin ortasındaki bir bataklığı kuruttuğu yetmiyormuş gibi, üzerinde vaporettolar, kanolar yüzdürdüğü için elitist evet.

* şehrin en işlek caddesini trafiğe kapatıp, arabalara göre değil, insanlara göre bir şehir inşa ettiği için elitist evet.

* tüm şehri engellilere uygun olarak tasarladığı için elitist evet.

* tüm bu yaptıklarından sonra insanlara dönüp; "evet ben bunları yaptım ama sizin asıl ihtiyacınız olan şey iş. bunu çok iyi biliyorum, ama mahcup düşmemek için size iş bulma sözü veremiyorum çünkü o belediyenin işi değil" diyecek kadar samimi olduğu için elitist evet.

oysa elitist olmamak için ne yapacaktı?

* önce insanları muhtaç bırakıp sonra sadaka verip sosyal belediyecilik yaptım diyecekti.

* daha fazla kuran kursu, daha fazla cami açıp insanları bu dünyada mutlu edemedik, bari ötesinde mutlu olsunlar yalanına inandıracaktı.

* halkı söğüşleme derneklerinden birine sırtını yaslayıp yoksulluklardan rant umacaktı.

* belediyeyi bize verin size iş de bulacağım, bizi seçmezseniz size yatırım yapmayız diye tehdit edecekti.

yılmaz büyükerşen elitistse böyle elitiste can kurban. milleti uyutmak yerine ona hizmet etmiş ya elitist büyükerşen. sanki isviçre gibi bir yerde yaşıyoruz da böylesine dudak bükmeye gani gani hakkımız var. daha önce de dediğim gibi gönül daha sosyal belediyecilik yapmasını isterdi ama onun elinden geleni bu. elitizmi yılmaz büyükerşen"de arayıp, çoktan cipe terfi etmiş, dünyanın en zengin 8. devlet adamı payesine erişmiş adamın partisinde aramıyorsanız bravo size. elitistmiş, aynı havayı soluyoruz ama hazretlerden çıkan fikirlere bak. yazık.

edit: gelen bir mesaj üzerine ekliyorum. camilerin ışıklandırmasını da üstlenmiş hoca. yani mümin kardeşlerimizi de ihmal etmemiş. şimdi buna da dini seyirlik bir unsur haline getiriyor. sekülerlik cart curt diye itiraz edenler olacaktır evet. onlara da cevabım hazır. elitizmi 100 yıllık ezberinizden okursanız olacağı bu tabii.

devamını okuyayım »
27.03.2009 00:28