ambre

  • 344
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

7 haziran 2015 genel seçimleri

her seçim öncesi umutlanirim ama bu sefer daha umutluyum. gerçekten umutluyum. bakalim daha sonra bu iyimser tavrim bana saçma gelecek mi diye buraya "sahsi hafizam" için not düsüyorum.

bir kere hdp gibi bir partinin varligi beni mutlu ediyor. evet basta temkinli bakiyordum, terör herkesin korkusu. beni geri tutabilecek tek sey buydu hdp'de. yoksa adamlarda bir partiden aradigim ne varsa var : feminizm, lgbt haklari, sansüre karsi durus, insan haklari, ekoloji (!!!), diyanet isleri baskanligini bile kaldirmak istiyorlar!
ve seçmenleri ile çok güzel bir iliskileri var gibi. katilimci demokrasi için iyi bir baz gibi duruyor.
terör ile konular hakkinda için biraz rahatladiktan sonra en önemli avantajlari ise baris, baris, baris. yillardir gasp edilen bir halkin sözcüsü olmak ve bunu her lafta baris kelimesini haykirarak yapmak...ben tatmin oldum.

diger yandan chp var. takip ettigim kadariyla çok güzel konulara deginmisler gençler ile ilgili, internet yasalariyla ilgili, insan haklariyla ilgili. elle tutulur projeleri de var gibi. gerçekten hos bir seçim çalismasina benziyor. benim önemli buldugum yöne dogru çekilen bir seyler var gibi geliyor bana.

bu kit türkiye politigi bilgimle bu beni gerçekten heyecanlandiriyor. o yüzden hdp baraji geçerse ve chp bu çizgide devam ederse beraber çok güzel konulari meclis gündemine tasiyacaklarina inaniyorum. aralarindaki iliski nasil olur, beraber çalisabilirler mi bilmiyorum ama tüm kalbimle bugünün çagdas ve özgür bir türkiye'nin ilk günü olmasini diliyorum.

devamını okuyayım »
07.06.2015 11:32