amenifus

  • 26
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

kızgın yağa su dökmek

akıl zengini abimin, daha ileri seviyesini yaptığı ve bu nedenle çok büyük bir kazadan kıl payı döndüğü, asla yapılmaması gereken şey.

belirttiğim gibi bu çok zeki abim, ki o zaman ikimiz de küçüğüz, patates kızartması yapmak istiyor ve büyükçe bir tencereye yağ koyup altını yakıyor. sonuçlarını hesap edemediğinden yağı öylece bırakıp odasına oyun oynamak için geri dönüyor. bir iki sefer kontrol etse de yağın kaynamadığını(?) yani su gibi fokurdamadığını görerek söylene söylene oyununa devam ediyor. anlaşılacağı üzere mutfakla tek alakası çay yapılırken suyun kaynadığını ve fokurdadığını görmesi. tüm sıvıların aynı olduğunu düşünerek yağa fokurdaması için zaman tanıyor.

aradan geçen zaman sonucu mutfağa tekrar gittiğinde tenceredeki yağın üzerinden ateş çıktığını görüyor. evde onun dışında sadece ben olduğumdan bana sesleniyor ve bu sırada tencereyi musluğun altına götürüyor. ben hayatımda bu kadar korkunç bir görüntü görmedim dostlar. musluğu açması ile abim adeta lavların içinde kaldı. bakın ateş, yangın falan değil, bildiğin yanardağ gibi patladı tencere. her yer kıpkırmızı oldu. akabinde de mutfak yanmaya başladı tabi. allahtan abim ölümüne tırsak bir insan da musluğu parmak ucuyla açıyor ve hemen uzaklaşıyor. buna rağmen kolu vs. yandığını düşünürsek başında dursa muhtemelen yüzü oldukça kötü şekilde yanacaktı.

çeşitli yerleri yanan ve cehennemin küçük ama oldukça gerçekçi bir demosunu yaşayan abim olayın şoku ile iptal olmuş durumdayken olayı daha uzaktan gören ve o durumda daha soğukkanlı kalabilen benim aklıma bir sitede oturduğumuz ve muhakkak kat aralarında bir yerde yangın tüpü olacağı geliyor ve evden çıkarak yangın tüpü arıyorum. gerçekten de merdiven boşluğunda olan tüpü alıyorum ve mührünü sökerek alevlerin üzerine doğru sıkıyorum. nasıl bir zevk, nasıl bir tatmin hissi anlatamam. olayı biraz şova dökmüş bile olabilirim. olay sonrası mutfak dolapları değişiyor ve mutfak boyanıyor tabi ama çok şükür bana da abime de bir şey olmuyor.

olay sonrası abim bana, ben yangın söndürme tüpüne bir süre aşk besledik. abim şimdi mimar ve sanırım tasarladığı apartmanlarda yangın söndürme tüpü için bir yer ayırmayı ihmal etmiyordur.

edit : imla. uyarı için unhombresinnombre, cangiran ve faikhuseyni'ye teşekkürler.

devamını okuyayım »