ananossoslukarides

  • 1268
  • 6
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

8 mart 2014 malezya hava yolları uçak kazası

1- yardımcı pilot fariq abdul hamid 2011 uçuşunda yasak olmasına rağmen kokpite kadın almış. kadınlara çıkma teklifinde bulunmuş. bu bilgi kayıp uçağın kaderiyle ne kadar alakalı bilmiyoruz tabi:

http://i.telegraph.co.uk/…/02848/pilot_2848739c.jpg

2- yolcuların aileleri, havayolu şirketinden verilmek istenen yaklaşık 3 bin sterlini '' para istemiyoruz, yakınlarımızı istiyoruz'' diye reddediyor.

3- malezya hava kuvvetlerinin radar bilgilerinden hareketle, uçağın geri dönmek isteyecebileceği bir rotaya göre aramalar genişletildi. o alan içerisinde enkaz parçalarını bulmanın daha kolay olduğu söyleniyor, çünkü gemilerin sıklıkla kullandığı bir güzergah.

4- kayıp pasaportları kullanan 2 yolcu da, kaçak yollarla iltica peşinde. interpol, fbi, iran polisi ve malezya polisi terörist gruplarla ilişkisi yok dedi. bi tanesi 19, diğeri 30 yaşında. ikisi de iranlı.

http://i.telegraph.co.uk/…02848/malay1_2848372c.jpg

5-uçak kaçırma, yolcuların psikolojik durumları, pilot intiharı ve hatta ailesine tazminat kalması için uçağı düşürmek isteyen olası bir yolcu bile araştırılıyor. henüz gözardı edilmiş ihtimal yok.

6- kayıp uçakta bulunan ( merhum diyebiliriz artık ) hindistanlı yolcu muktesh mukherjee'nin dedesi de 1973 yılında uçak kazasında hayatını kaybetmiş. nasıl bir aile lanetiyse artık.

devamını okuyayım »