anarkhia13

  • hippi (420)
  • 765
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

ekşi itiraf

canım sıkılıyor, kendimi bir yere ait hissedemiyorum ve hiçbir şey istemiyorum. hayat o kadar garip ki, insanı bir anda en dibe sokabiliyor. güzelliğin nasıl ki sonu yoksa, yaşanılan kötü olayların da bir sonu yok. bu yüzden en dibi bilemiyoruz.

benim açımdan yaşadığım olaylar silsilesi benim en dibim oldu. bir başkası için komik gelebilecek bu olaylar silsilesi beni yıkmaya yetti. ben güçsüzüm, sizin kadar güçlü değilim. olmak da zorunda değilim. kalmak ya da kaçmak benim için bir tercih olamaz. bazen kaçarım bazen kalırım. kolay yolları tercih etmek benim ne kadar sığ bir adam olduğumu gösterir zaten. ben sığ bir adamım ve yazdıklarım size sıkıcı gelebilir. şimdiden söylemeliyim ki, okumayınız. hikayem az çok yazdıklarım ile anlaşılmıştır. ben daha fazla dip görmek istemiyorum. bunun için kendimi her şeye hazırlıklı hissediyorum. bu yaşadığım olay beni güçlü kıldı. nasıl hikaye ama! adamın becerilmedik yeri kalmadı ama nasıl da toparlandı. bravo!

kimse kusura bakmasın. toparlanmak zorunda değilim ya da suratlarınıza gülmek. benim adıma verdiğiniz kararlar yetti. zaten kim kendi kararını verebiliyor ki?

sen! şu an okuyan kişi; hangi kararını kendin verdin? düşün! iyice düşün ve cevap ver. bir kez olsun kendine dürüst ol.

verdiğin tüm kararlar, verilmiş kararlar arasında yaptığın bir seçim!

seçim yapmak…

senin hoşuna gidebilir ancak beni tatmin etmiyor! ben karar veremediğim bu hayatta, seçim yapıp başkalarını mutlu edemem. mutlu olmak için sadece sana bir kaç seçenek sunuluyor ve onlar doğrultusunda hayatına bir hedef koyup o hedefe ulaşmak için çaba sarfediyorsun.

hedef…

sürekli kendimizi zora sokmamızın, tüm hayal kırıklıklarımızın sebebi. olabilecek sadece iki sonuç var, olacak ya da olmayacak. olursa mutluluk ve daha büyük bir hedef, olmazsa hayal kırıklığı. daha büyük bir hedef! olursa daha da büyük bir hedef, daha ve daha ve daha fazla büyük hedefler. bu tabii ki hayatınızda her şey yolunda gidiyorsa, harikalar diyarında yaşıyorsanız olabilecek bir sonuç. peki bunun sebebi nedir?

doyumsuzluk!

aç olan insanoğlu! hep daha fazlasını istedin. sana verildi, daha fazlasını istedin. verildi, daha fazlasını istedin. para verildi, daha fazlasını istedin. ev verildi, daha fazla ev istedin. kadın ya da erkek verildi, daha fazlasını istedin, aldattın! yetinemedin. yetinmeyi bilmedin. iğrenç hırslarınız gözünüzü karartmış ve insanları oyuncak gibi kullanmak kanınıza işlemiş.

kimsenin içini karartmak değil fikirlerim ki zaten bu fikirler sadece sığ bir beyinden çıkıyor. ben anlamayı da bilmem anlatmayı da. hiçbir şey yapmak için bile bir şeyler yapmak zorunda olduğumuz şu hayatta ne güzeldir ölüm! kavuşmaktır, düğündür, aşktır, sevgidir.

bırakın bu depresif halleri, gerçeğin yansımasını gördüğümüz şu alemde ölüm bile an kadar yakın unutma.

şimdi biraz dinlen, düşün ve söylediğim her şeyi unut.

devamını okuyayım »
18.03.2015 17:28