andraste

  • 116
  • 64
  • 20
  • 0
  • dün

akrep burcu kadını

bir değişik kadın çeşididir. burçların bir anlamı gerçekliği var mı ya da daha doğrusu belirli bir gün ve saat diliminde doğulmuş olmasının karakterinize ve yaşamınıza etkisi var mı gerçekten bilemiyorum. ancak şukela entrylerine bakıyorum da bazı şeylerin bu denli ortak olması da bir garip.

bu burç kadını biraz takıntılı olabilir öncelikle. yani kötü bir olaya ya da kendisine yapılan bir haksızlığa, ayarsız bir davranışa kafayı takıp kendi kendini yiyip bitirebilir. o yüzden en güzeli içe atıp daha beter şekilde karşılığını vermesindense net şekilde düşündüklerini ve yapılan haksızlığı dile getirmesinde fayda vardır. bu biraz kendisini fevrilikle ya da sivridillilikle yaftalamanıza neden olabilir. hatta o sevecen, samimi, sakin yüzünü gördüğünüz kadının akrep tarafını görmek sizi oldukça sarsabilecektir. ancak bu haklı/haksız dengesi sadece kendisi için işlemez. bir başkası için de tarafsızca yargılama yapıp doğruyu/yanlışı dile getirme özelliğine sahiptir. bu da bazıları tarafından sevilmemesine yol açabilir. ancak yakın arkadaşı da olsa ya aslında sen de biraz şöyle davrandın olsun orta yolu bulmak lazım diyebilecek cesarete sahiptir. hatta akrep kadını empati kurup kendini yargılayacak cesarete dahi sahiptir.

kadınlar zaten hafıza olarak oldukça güçlü canlılardır ya, bu akrep kadınında nirvana seviyesine ulaşmış vaziyettedir. yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. eğer kendini bilen, humanist özelliklerini geliştirebilmiş bir akrepse kin ve intikamı bir köşeye atabilecek kudrete erişmiştir. evliya statüsüne doğru ilerleyebilir. ancak bunu kontrol altına alamıyorsa ya kendini yiyip bitirecektir ya da karşısındakinden intikamını bir şekilde alıp yağmurlu ve fırtınalı bir günde gök gürültüleri eşliğinde şarabını yudumlayarak kırık bir gülümsemeyle dark side tarafına geçişini tescilleyecektir.*

hisleri kuvvetlidir. şüphecidir. zekidir. bu üçlü kombo sayesinde kolay kolay bir şey saklayamazsınız. kolay kolay sakladığınız şeyin açıklamasını yapıp inandıramazsınız. şüphelenir, didikler, akıl yürütür ve sonuca ulaşır. sakladı iseniz ve bir şekilde gözünden kaçtı ya da sonradan öğrendiyse öncelikle kendisine kızacaktır sonra bunu burnunuzdan getirebilecektir. ya da bir köşeye yazıp ikinci bir yanlışınızını görene kadar bekletecektir. (sevgili, romantik ilişki bazlı konuşmuyorum. gayet hayatın içinden normal bir ilişki, bir iş ilişkisi ya da arkadaşlık da olabilir) sonradan söylenilen, yapılan her düzgün şeyin ardında dahi yine bir şey saklanabilir, yamuk yapılabilir, tedbiri elden bırakmamak lazım düşüncesi hakim olacaktır. toleransı azalacaktır.

korkutucu gelmesin akrep kadını çünkü sadece yanlışı/kötülüğü değil iyiliği de bir kenara yazar ve unutmaz. seneler geçse de unutmaz. iletişiminiz kopsa da unutmaz. eğer bir şekilde iyi bir ilişki kurduysanız ve hatıralar elde ettiyseniz o iyiliğin karşılığını vermek için de elinden geleni yapar akrep kadını. hayat farklı noktalara savursa da yıllar sonra bir doğum günü mesajı alıp şaşırabilirsiniz. ya da telefon açıp bir sorun için yardım isteyebilirsiniz. çünkü iletişim zayıflasa da bir yere yazmıştır akrep kadını, her daim yeriniz oradadır.

espri yeteneği kuvvetlidir. hatta biraz erkek espri yeteneğine sahiptir. karşısındakini şaşırtabilir. güldürebilir. diğer kadınların çok ilgilenmediği karikatürler, capsler hakkında bilgi sahibi olabilir. farklı şekilde mantık yürütüp ilginizi çekebilir. erkeklerin kadınlar üzerindeki hedefleri, düşürme muhabbetleriyle dahi dalga geçebilir. düşürmeniz zordur o yüzden. siz düşürüyorum aha da pas verdi gibi düşünürken o aklınızdan geçenin çok önceden farkına varıp kedi-fare oyununda sizi kapana kıstırıp sizinle eğleniyor dahi olabilir.

mistik bir tarafı vardır. herkeste var mıdır bilemiyorum ama genel ve önemli özelliklerinden biridir. mistik, fantastik, bilimkurgu, insan psikolojisi, sosyolojik deneylere filan ilgi de duyabilir. karşısındakinin mimiklerine, hareketlerine, kafasından geçirdiklerine karşı hem sezgisel hem çıkarımsal ilgisi olabilir. mistik müziklerden, filmlerden hoşlanabilir. inanmıyorum ya dese de bakılan falları can kulağıyla dinliyor olabilir. misitizme, gizeme, esrarengiz şeylere ilgisi vardır.

kapalı bir kutu olabilir. her şeyini açıklamaz. bildiğiniz şeylerin altında saklı yatan bilmediğiniz pek çok şey olabilir. sır saklamak da saklanılan sırrı öğrenmek de onun için cezbedicidir.

kıskançtır ve sahiplenicidir. libidosu yüksektir, güvenilmezdir, aldatır yorumlarına takmayın. libidosu yüksek ise eşine/sevdiceğine yüksektir. kıskançlık ve sahiplenicilik özelliği öyle baskındır ki, eğer bir şekilde bağlanabileceği ve kendini adayabileceği birini bulduysa gözü başkasını görmeyecektir. ve gözünüzün başkasını görmesine izin vermeyecektir. ben böyleyim yeaa erkeğin doğası bu yeaa ister kabullen ister bırak gibi bir muamele göstereceğiniz aşamaya bile getirmez bu kadın. gözlerinden öyle bir ateş saçar ki bulunduğunuz noktada yanıp kül olabilirsiniz.

çıkarcı/hesapçı olduğu düşünülebilir. ancak bu kötü niyetten ileri gelen bir duyguyla değil eşitlikçi bir yaklaşımla, kullanılmak istenmemeyle alakalı bir histen ileri gelir. yani genelde insanlar insani ilişkileri bozmamak için hayır diyememe gibi bir özelliğe sahiptir. akrep kadını ise yalnız kalma pahasına sadece kendini düşünen bir isteğe net şekilde hayır deme özelliğine sahiptir. yani bu daha çok karşındakinin çıkarcı/hesapçı olması sanrısıyla yapılan bir şeydir. oysa iyi niyetle yaklaşan, gerçekten yardım ihtiyacı olan bir kişiye elinden geleni yapmak için işini gücünü erteleyecek fedakarlığa da sahiptir akrep kadını.

farklı bir çekimleri olduğu söylenir. bir yerde erkek doğmadıkları için kendilerini eksik hisseder gibi saçma bir şey okumuştum. yok, bu kadınlar tam anlamıyla kadındır. kadın olduklarının farkında olan ve bundan hoşlanan canlılardır. kadınlıklarını hissettirmek için dekolteli kıyafetlere, mini eteklere ihtiyaçları da yoktur. attıkları şuh bir bakıştan, işveli bir hareketten de bunu hissedebilirsiniz. kadın olmanın verdiği feminenlikle, işve cilve naz kombosunu bünyelerinde fazlaca bulundurabilirler.

mottosu ya hep ya hiçtir derler ancak kendinin bilincinde olan akrep kadını duygularını da kontrol altına alma özelliğini geliştirip kara ya da beyazı seçmek yerine grinin tonlarında da karar kılabilecektir diye düşünüyorum.

çıkarımlarım bu yönde. farklı karakterler olabilir. ya da belki de genelleme yaparak saçmalamışımdır. kalsın şimdilik bu yorum burada bakalım.

devamını okuyayım »