anektar

  • 1125
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

kendi imkanlarıyla rusça öğrenmeye çalışan tip

benim bu tip.

kursa verecek parayı geçtim zaten adam akıllı kurs da yok. o yüzden sıyırdım kolları giriştim. o taraflarda bir iş arıyorum. inşaat müyendizi oldum, yükseği de yapıyorum. türkiye'de arkamda odamız da dahil kimse olmadığı için maaşlar ödenmedi, az söylendi (1200 tl ye çalışan mühendis arkadaşım var hem de it gibi çalışıyor) bu nedenlerle çok sevmeme rağmen ben de ziktirolup gidecem bu ülkeden.

100 tl bulamadığım günler, eve son param olan 10 tl yi bırakıp yürüyerek işe gittiğim günleri bilirim. o nedenle kimse çıkıp para için kaçıyorsun demesin. ben dardayken neredeydiniz ? 6 ayda 15 kilo verirken, saçlarımı dökerken neredeydiniz ? emeğimin geçtiği maaş ödemeyen şirketlerin veya maaşı hakkı kadar vermeyen şirketlerin hiçbirine emeğim helal olmasın. devlet başındakilerin durumu zaten ortada bi açıp zikmedikleri kaldı.

neyse bu kadar edebiyat yeter ! gelelim rusçaya...

düne kadar ru'sunu bilmiyordum. bildiğin ilkokuldaki gibi tek tek defalarca hem söyleyip hem yazdım. 28 yaşında bir adama garip gözlerle baktı ev halkı tabi ama kimin umrunda.

dün gittim türkçe-rusça rusça-türkçe sözlük ve bir kitap aldım içinde iki tane cd'si filan da var. ( yayınını isteyen olursa mesajla yazarım ) kitabın anlatımı filan çohoş. bir de internetten şu öğretmenin anlatımıyla destekliyorum. fazla emek istiyor, ingilizce gibi değil. ama öğrendikçe hoşuna gidiyor insanın.

konu hakkında daha önce çalışmış arkadaşlar varsa tavsiyelerine de açığım. herkese kolay gelsin.

devamını okuyayım »
16.02.2014 15:58