angelus

  • 13
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

spora başlamaya karar verilen an

asıl spora mutfakta başlamadığınız sürece size pozitif anlamda çok bi katkısı olmaz. hayır hayır, "mutfakta spor" derken gidin mutfakta şınav çekin mekik çekin falan demiyorum. zaten kilo vermek için mekik çeken insanları da anlamıyorum, bir insan bel fıtığı olmak için neden bu kadar uğraşır gerçekten anlamak mümkün değil ama o konuya başka bir zaman değiniriz.

ne diyordum? ha, spora mutfakta başlamanız lazım; beslenme alışkanlığınızı değiştirmeli, bunu üç aylık beş aylık diyetler şeklinde değil de yaşam şekli haline getirmelisiniz. zira "ben bu pizzayı yemeyeyim bu kolayı içmeyeyim bu hamburgeri yemeyeyim" diyen şişkolardansanız eğer er veya geç o pizzayı hamburgeri muhakkak yiyip kolayı da içeceksiniz, sonra da "ya sikmişim diyetini" deyip başladığınız noktaya geri döneceksiniz.

peki ne yapmanız gerekiyor? bilinçlenmeniz gerekiyor, bilgilenmeniz gerekiyor. elinizin altındaki interneti sadece alışveriş veya porno sitelere giriş için değil; lan bu kompleks karbonhidrat nedir, basit karbonhidrat ne sikime yarar, glisemik indeks neye derman olur, protein ne yapar, insülin nedir, kan şekeri nedir neden yükselir neden düşer, neden ayı gibi yediğim halde 10 dakika sonra tekrar acıkıyorum acaba şeklinde sorular sorup cevabını almak için de kullanabilirsiniz. inanın pişman olmazsınız.

onun dışında spor işin en kolay kısmı; beslenmenizi düzelttikten sonra günde 20 dakika yapacağınız hiit egzersizleri zaten yola girmiş vücudunuzu daha da forma sokmak için yeterli yağ yakımını sağlayacaktır size. şimdiden başarılar dilerim sevgili şişkolar. unutmayın, spor mutfakta başlar. iyi günler.

devamını okuyayım »