ankaragucume gidiyor boyle yasamak

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (533)
  • 2140
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

hamza hamzaoğlu

çapsız bir yönetimin önüne bariyer olmak istedi.
kurşunlara hedef olmuş yönetime çelik yelek olmak istedi.

bunları kendi istedi

kendi kaybetti.

yönetimin çapsızlıklarına/yanlışlarına ufaktan vurgu yaparak, eldeki kadroyu da doğru değerlendirseydi bugün kimse hamza'ya bir şey diyemeyecekti. hedef yönetim olacaktı. yönetim her adımda hata yaptı, hamza da bu hataları örtbas etmek adına fedailik yaptı.

çıkıp deseydi ki "forvet, sağ bek, ortasaha ihtiyacımızı yönetime bildirdim, mali sebeplerle transfer yapılmadı, eldeki kadroyla çıkıp elimizden geleni yapacağız" bugün kendisi bu kadar tartışılmazdı.

umut yerine sinan gümüş'e şans verse, selçuk sevdasından vazgeçse, balta'yı ortasaha oynatmak gibi fantastik işlere girmese, iyi top oynayan rodrigez'i kızağa çekmese alınan sonuçlar ne olursa olsun taraftar hamza'ya çemkirmezdi bu kadar.

inanılmaz hatalar yaptı, yapmaya da devam ediyor. efsane bir adam olabilme şansı vardı, şimdi arkasından teneke çalınacak düzeye geldi. yazık etti.

şu sinan gümüş hakkında iki kelam etmek istiyorum. lan bütün taraftar bu adamı sahada görmek istiyor, adam bu ışığı veriyor. idmanda sinan'ı kendisi takip ediyor. belki taraftar yanlış biliyordur, sinan bir halt değildir. ama oynat amına koyim lan, 2-3 maç oynat görelim. eğer başarısız olursa deriz ki sinan fos çıktı, hamza haklıymış. herife forma yüzü göstermiyorsun ki... üstelik yerine tercih ettiğin adam umut bulut! 25 maçta 3 gol atmış umut. unutma hamza, senin kelleni götürecek konuların başında umut'u ısrarla oynatıp sinan'ı 3-5 dakika oynatmak var. nedir lan bu genç oyunculara olan düşmanlığın.

bir de 2 maçtır son 1 dakika sabri'yi oyuna alma hadisesi var ki beynim yanıyor. hadi skoru korumak, zamana oynamak, oyunu soğutmak için bir hafta önce sabri'yi 90+ da oyuna aldın, bunu anlarım da.. astana maçında maç 2-2 giderken son bir dakikada sabri'den nasıl bir verim almayı düşündün. frikik oldu da sabri mi iyi atar dedin, korner oldu da sabri uzun boylu gol atabilir diye mi oyuna aldın? niçin aldın amına koyim, niçin!

selçuk iki hafta cezalıydı, ortasahamız dikine top oynadı 2 galibiyet aldık, görece güzel futbol izledik. selçuk döndü, lap 11'de, rodrigez kızakta. senin adalet anlayışını sevsinler hamza.

geçen sene de iyi top oynamadık bala göte 1-0 2-1 kazanıp şampiyon olduk. hele canlı izlediğim bir mersin maçı vardı ki, kendimi sıkmaktan felç oldum. yasin şapkadan tavşan çıkardı, muslera mucizeler yarattı, ataksız, pozisyonsuz kazandık, yine balta'nın 85'te attığı ve kazandığımız maç var, yine stancu'nun 90+ da başbaşa kaçırdığı gol var, atsa şampiyonluk gidiyor. vs vs. böyle şampiyon oldu lan bu takım geçen sene.

herkes 3 kupadan bahsediyor ama kıçı kırık bursa'yı ite kaka 2 defa yenip aldığın 2 kupa var. hikaye yani.

ne olursa olsun geçen seneden sonra şansı hakediyordu hamza. öyle ya da böyle şampiyon olmuştuk. hamza, mali sıkıntılara rağmen kendi kadrosunu kurup doğru hamlelerle taraftarın efsanesi olabilirdi. yapamadı.

kendisiyle dostça ayrılmak için de artık geç olmaya başladı.
dostça ayrılalım, birbirimizi üzmeyelim hamza.

devamını okuyayım »
02.10.2015 12:58