annakarenin

  • aklıselim (551)
  • 791
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 yıl önce

din karşıtı tweet atan gencin başının kesilmesi

canlıyı "insan" yapan iki ayağının üstünde durabilmesi değildir.

kuran'ın türkçe malini okuyan ve anlama yetisi olan herkes, islamiyette laisizmin l'sinin olmadığını bilir. hoşunuza gitsin, gitmesin, islamiyet allah inancı olmayana karşı cihat çağrısı yapar, katlini vacip kılar. kafirun suresinde geçen "senin dinin sana, benim dinim bana" hikayesi de, müslümanların başka dinlerden inançlardan etkilenmemesi anlamını taşır.

benim anlamadığım şu: inandığınız allah, koskoca evreni yaratmış olan allah o kadar aciz ki, siz ölümlü insanların o yüce yaratanı koruması, ona yapılan hakaretlere karşı savunmaya geçmesi ve hatta hakaret edeni öldürerek cezalandırması gerekiyor... o inandığınız yüce allahın, kendi yarattığı kulları tarafından "korunup, kollanması" gerekiyor...

ve vee...
medeniyet... devrimler... din savaşları... idamlar... kurşuna dizmeler... akan onca kan.
ne için?

"benim inandığıma inanmıyorsun."

ne salaksınız!!

vahşetinizin üstünü "üstün değerler, dini inançlar, kutsal sayılan bilmemneler" gibi süslü sözcüklerle örtmeye kalkmayın.

başta yazdığım cümleye geliyorum yine: canlıyı "insan" yapan iki ayağının üstünde durabilmesi değildir.

edit: hay yamsever uyardı. hidayeti mümkün olmayanların katli farz imiş.
"salaksınız" lafımdan da alınanlar olmuş. daha betersiniz aslında. "benim inandığıma inanmıyorsun" diyerek bir insanı öldürmenin farz olduğunu iddia ediyorsanız, daha betersiniz.

devamını okuyayım »