ansiy7

  • 1248
  • 42
  • 19
  • 2
  • bugün

j. goebbels'in topyekün savaş konuşması

goebbels: ''onlar savaş değil, kayıtsız şartsız teslimiyet istiyorlar.'' diyorlar.
seyirciler: aslaaaaa!!
goebbels: öyleyse soruyorum size ! topyekün savaş istiyor musunuz !! ?
seyirciler: (seyirciler dellenir) eveeeeeet !!
... devamında goebbels yine iliğini emene kadar sömürür halkın duygularını.

video o kadar çok şey anlatıyor ki anlayana... bu arada goebbels aşırıya kaçan, yada belki engel olamadığı beden dili hareketleriyle ve hunharca konuşturduğu propaganda yeteneği ile milleti çılgına çevirirken, arkasında duran bazı alman askerlerinin kendisine güldüğü görülmekte. sanırım bu, bizlerin ilahlaştırdığı kimselerin, kendi sosyal çevrelerinde yansımasını iyi anlatan bir örnek. k o m i k ve a n l a m s ı z.
link

edit: yorumda bulunanlar, öncelikle goebbels'in hayatını araştırsınlar. kendisi gençliğinde elit bir yaşamı hedefleyen, sakin bir kişiliktir. işlerinin yolunda gitmemesi sebebiyle, birçok kez hayata küsme noktasına gelmiştir. nazi partisi onun kötü giden hayatında, istemediği bir şekilde de olsa, düşlediği yaşama kavuşmasını sağlamıştır.

kendisinin yaşamını merak eden, bugün bilindiği karaktere nasıl dönüştüğünü merak edenler için; daha önceden hazırlamış olduğum, youtube'daki en geniş anlatıma sahip, türkçe biyografisi linktedir . ızleyin bakalım, bildiğiniz gibi miymiş durum aslında.

devamını okuyayım »