antigravity

  • çetrefilli (379)
  • 759
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

tayyip erdoğan'ın cemaat çizgisinden uzaklaşması

son dershane hamlesiyle iyice ayyuka çıkmıştır. tayyip beyin kendi iradesiyle kararlar alabilecek yeterliliğe ve birikime sahip olduğunu düşünmek pekala bir tercihtir. ancak durup düşünmek lazım. zamanında "bu adamı süpürmeyin kullanın" diyenleri bir hatırlamakta fayda var. kim demişti bu lafı ve kime söylemişti? ardından neler oldu bir düşünmek lazım. tayyip bey süpürüldü mü yoksa kullanıldı mı? 2007 öncesi sen kralsın sen padişahsın diyen liboş-nonoş basın neden bir anda kendisine karşı cephe aldı. bu soruları kendinize sormadığınız taktirde olan biteni anlamakta zorluk çekersiniz.

akp'yi ısrarla bir bütün olarak algılamak bu noktada yapılan en büyük yanlıştır. şu an parti içinde iki farklı fraksyon mevcuttur, zamanında teskere krizi döneminde pentagona rest çeken abdullah gül ve cemaat yanlısı ılımlı-liberal kesim - ki bu kesimin arkasında square mile yani global finans kapitali, başbakanın ifadesiyle faiz lobisi var - ve 2007 sonrasında özüne dönen, çıkardığı gömleği tekrar giyen erdoğan etrafında şekillenen muhafazakar milli görüşçüler.

2000'lerin başından itibaren abd'yi londra'nın esaretinden - boyunduruğundan kurtaran pentagon iradesi hem bir enerji koridoru üzerinde hem de jeopolitik anlamda önemli bir konumda bulunan türkiye'yi ortadoğu coğrafyasında az enerji tüketen süpürücü askeri güç olarak kullanmak istediğinden son beş yıldır akp içindeki milli görüşçü ve milliyetçi kanada oynamaktadır. son yıllarda ülkemizde kopan kıyametin, balyozların, ergenekonların, azdırılan terörün, tırmandırılan kutuplaşmaların temelinde bu meseleler yatmaktadır.

devamını okuyayım »
21.09.2012 16:54