antonia chigurh

  • azimli
  • hırçın golcü (256)
  • 2960
  • 60
  • 13
  • 1
  • bugün

adli tıp raporlarını nerenize koyacaksınız

"nerenize koyacaksınız" söylemi biraz yakışıksız olmamış mı? ama söyleyene bakmak lazım tabii..

şimdi bu kadın "ben iddiamı ispatlamak zorunda değilim" diyormuş

peki bu adam değil miydi? " müddei iddiasını ispat etmekle mükelleftir." diyen.

kadının darp edildiğine dair rapor tek başına kanıt olamaz. zira kamera kayıtlarında saldırının vuku bulduğunu öne sürdüğü mevkide kendisi bebek pusetiyle birlikte kabak gibi görülürken, aynı zamanda herhangi bir fiziksel ve sözlü tacize maruz kalmadığı da ayan beyan görülüyor.

yani şu durumda nasıl ki, hırsızları tahliye edebilmek ve bilal'in yancı olmayan savcılara ifade vermesini önlemek için hsyk ve emniyet görevlilerini alelacele tasfiye ettilerse, aynı şekilde yancılardan müteşekkil,
kati suretle objektif davranmayan yanlı adli tıp elemanlarına da bu raporu hazırlattıkları aşikardır.

adli tıp raporunun da geçerli olabilmesi için, kamera kayıtlarının kendi iddialarıyla örtüşen tarzda, mağdureyim diyen şahsın, tıpkı ilk ve daha sonraki yalanları saydırdığı ifadelerinde çelişkili ve istikrarsız biçimde ayrıntılı tarifini verdiği kişiler tarafından uygulanan şiddete uğradığını doğrular nitelikte olması şarttır. buradan da şunu anlıyoruz ki; yalan söylemek de belirli ölçüde bir iq ve kapasite gerektiriyor. ki sallayan tip tutarlı ve inandırıcı olacak şekilde yalanını sürdürebilsin.

bir de benim kafama takılan nokta şu ki; bu bayan, o ekstrem-marjinal-orijinal-fantastik karakterlerin saldırısına uğradığında; orada bir adam ve kızı buna asist yapmaya gelmiş, ancak onlar da dayaktan nasiplerini almış, hatta neredeyse komalık olana dek dövülmüşlerdi. ben de bu bayanın yalancısıyım valla. öyle demişti döneminde. ve ayrıyeten asıl hedefteki bu bayan komalık olmuyor, vücudunda sadece birkaç morluk hasıl oluyor. lakin bu baba-kız komalık halde buharlaşıveriyor. ve niyeyse tanık sıfatındaki çok önemli bu iki figüre hiç değinilmiyor. hakikaten metafizik bir hadise. daha doğrusu metafizik yönleri epey sağlam bir patolojik yalancılık.

devamını okuyayım »