antonin artaud

  • 2043
  • 27
  • 1
  • 0
  • evvelsi gün

steam

açılın steam'in avukatı geldi.

bizim insanımızı ne yapılsa mutlu edemeyeceğini göstermiş bir platformdur steam. çünkü ülke olarak hiç bir şeyden mutlu olmayız ve daha fazlasını bekleriz. steam'in şu son halinde bile indirimlerini eleştirilen kişilerin muhtemelen tek beklentileri steam'in her oyunu bedava vermesi. steam oyunu bedava verse bu kişiler gelip neden üzerine para alamıyoruz diyecekler.

"indirime giren iyi oyun yok, hep indie hep eski oyunlar" argümanıyla burada bazı yerlerde eleştiriliyor steam. lütfen birisi çıkıp desin ki ben de hak vereyim, şu oyunları indirmesi gerekirken indirmiyor hep kötü oyunlarda indirime gidiyor. adamlar daha ne yapacak gerçekten merakla sormaktayım.

zaten tl'ye geçilmiş bir kaç oyun dışında oyun fiyatları oldukça ucuzlamış, bir de üstüne sadece son 1 ayda halloween, black friday hatta auction gem ayağına 3 indirim olmuş daha hala kimse beğenmiyor indirimleri. şu an steamdeki neredeyse her oyunda iyi indirim var. bakın ana sayfaya daily düşen veya flash sale olanlardan bahsetmiyorum neredeyse her oyunda iyi indirim var.

yahu haziran ayında çıkmış tropico 5 %66 gördü, daha sonra çıkan bütün aaa oyunlar %33 indirim gördü, daha ne bekleniyor arkadaş? gerçekten soruyorum beklenti nedir yani? beyond earth %50 indirim mi alsın? the crew %80 indirim mi alsın? gerçekten ne bekleniyor bu indirimlerde. indirimlerin amacı 3 ay önce çıkmış oyunu yarı fiyatına satmak mıdır? adamlar 1000'lerce oyunda büyük indirim yapıyor en yeni oyunlarda %33 indirim yapıyor, yazın çıkan yeni oyunlarda %66'yı zorlayan indirimler yapıyor ama birileri beğenmiyor.

steam'in eleştirilecek çok yanı var da buraya gelip indirimleri eleştirmek gerçekten komik oluyor.

steam'in popüler pek çok oyunu alpha sürecinde oyunlardır. dayz başta olmak üzere. eğer bunlardan yana bir indirim beklentisi varsa zaten hiç olmasın çünkü alpha sürecindeki oyunların hele dayz tarzı indirime girmesi zaten kendisiyle çelişir. adamların alpha sürecinde oyunu sürmelerinin sebebi bu, bu parayı verebilecek oyunu destekleyecek insanlar lazım. ha buna rağmen çok tutan life is feudal bile çok yeni olmasına rağmen iyi indirim gördü.

edit: burada çokça paylaşıldı ama almak istediğiniz bir oyun varsa ana sayfadaki büyük indirime düşmesini bekleyin. düşmezse zaten indirimin son günü alırsınız. yılbaşı akşamı da bonus bir aktivite bekliyorum steamden.

ayrıca arma 3 bekleyen varsa biraz daha beklesin çünkü son 2-3 indirimde %50 gördüğü için yine görecektir. daha yüksek bir indirim çılgınlık olur.

edit 2: bir de sadece indirim değil tl geçişiyle bize ekstra indirim oluyor. en basitinden tropico 5 yarına kadar 14 dolar yani 32-33 lira. ama bizdeki fiyatı 20.6 lira

devamını okuyayım »