antonin artaud

  • 1591
  • 23
  • 5
  • 2
  • bugün

melih gökçek paçavra tweet arşivi

12- gezi eylemlerinde ölenler ile başörtülü bayana saldırılmasını karşılaştırma tweetleri:

buna fazla diyecek bir şey bulamıyorum. melih gökçek birisine cevap olarak yazmış. önceki tweetlerinde birilerinin ölmesi, başörtülü birine saldırı hakkı vermez demiş. doğru fakat mantık yanlış. 1. si başörtülü bayana saldırı olayı/iddası olayların en başında olmuştu. 2. si bu şekilde vurgulanan, birileri öldü o yüzden başörtülü birilerine saldırdılar mantığı dini istismar etmekten öte gidemiyor.

fakat asıl skandal bu değil. gökçeğin tweetleri şu şekilde:

"kaldi ki hayatini kaybedenler illaki bir çatişmanin içinde (bunu da istismar etme,tekrar söylüyorum hayatın kaybedilmesi >>hiçbir şart altında kabul edilemez) başörtülü kadin ise durakta bekliyor...ikisini nasil mukayese edersin? "

başörtülü, başı açık fark etmez, bir insana sırf giyiminden kuşamından, inancından ötürü saldırı iğrenç bir şeydir. fakat melih gökçeğin burada, ölen kişiler zaten çatışmanın içinde öldüler fakat otobüs durağında bekleyen bir kadına saldırıldı şeklindeki karşılaştırması gerçekten mide bulandırıcı. bir yanlışı başka yanlışla doğru gösteremezsiniz. melih gökçek saldırı konusundaki hassasiyeti keşke ölenler konusunda da gösterseydi. fakat o zaten duruşunu belli etti. onlar zaten çatışmanın içindeydi. yani ölmeyi hak ettiler?

http://postimg.org/image/3pyv15w2x/

devamını okuyayım »
13.07.2013 01:15