aphrael

  • hippi (426)
  • 726
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

kız arkadaşına etek giydirmeyen erkek

sen "etek giymesin, yeri var zamanı var, sokaklar, taciz, rerörö" diyorsun, öteki "başı açık gezmesin, günah, sapığı var, manyağı var" diyor, suudi arabistan'daki "çarşafa soktuğumuz yetmedi, topuklu ayakkabı giymesini de yasaklayalım, hatta kadında iki göz çok seksi bi gözünü kapatsak mı, erkekler baştan çıkıyor, bıdı oluyor büdü oluyor..." bu düşünce stillerinin benzerliğini görmek için dahi olmaya gerek yok. resmimiz aynı, bitakım erkekler çıkıyor, üzerinde hak iddia ettikleri kadınlar hakkında kararlar veriyor. niye, çünkü onlar zayıf. niye, çünkü onlar yarım akıllı, nerede ne giyeceğini bilmez. niye, kadınlar erkekleri baştan çıkarır.

ya emin ol, o kadın kendisine nerede, nasıl bakıldığını en az senin kadar iyi biliyor. ve emin ol bakılması için öyle güzel, temiz, bakımlı falan olmasının da gerekmediğini biliyor. o yaratıkların üzerine çullanması için bir amın olması, onu geçtim doğru şartlar altında sadece götün olması yeterli. kimsenin de yolda atılan laflarla egosu bi yeri şişmiyor, en fazla yusuf yusuf oluyor.

bi de alan memnun satan memnun sana ne be argümanı var. dövülen ve bundan rahatsızlık duymayan bir sürü kadın var, onlar hakkında da alan memnun satan memnun diyecek miyiz? sınırı nerede çizmeyi planlıyorsun, senin uygun bulduğun nokta da mı? şöyle "özgürlüğü kısıtlanan kadınlar" desek de bizim açık görüşlülüğümüz ya da ideolojimiz oranında olmasa mesela? hatta bu işi sadece kadınlara has bişi olarak düşünmek de yanlış, bunun uzun saçlı/küpeli erkeği de var, eşcinseli de var, transeksüeli de var, ne bileyim cosplayerı da var. rahat bırakın lan insanları.

taciz falan da değil, "bakarlar da masturbasyon malzemesi haline getirirler" endişesi ile hatunun eteğine karışan var bi de, neymiş adam kadının başkasının malzemesi olmasını istememe hakkına sahipmiş. bence sen o kadını çamura bula, çuval giydir, kimse arzulamasın!?

taciz söz konusu olduğunda ise kurbanla ilgili olarak en ufak bi "ama o da şunun şunu yapmasaydı" argümanı, iddiası, iması şerefsizliğin önde gideni olduğunuza delalettir. bunun istisnası, hafifletici sebebi falan da yoktur.

(bkz: taciz/@amethyst) (bkz: taciz/@djnr) (bkz: kadınların kıyafet çekiştirmesi) (bkz: biz erkek değiliz) (bkz: kıskanmayan erkek/@aphrael) (bkz: feminen erkek/@aphrael) (bkz: feministlerin güven telkin etmeyen tipler olması/@aphrael)

kıskanınca sevginizi daha güzel gösteriyor değilsiniz.
kıskanılıyor olmanız değer verildiği anlamına gelmiyor.
birileri etek giymeyi bıraktı diye tacizler durmuyor. bu kafada oldukça kadının yollu olduğu kanısına varmak için bir şey bulacaklar, en olmadı iki gözü açık lan diyecekler. sen de hala etek, etek boyu...

huzur verin.

devamını okuyayım »
13.05.2010 00:01