apolytica

  • 1664
  • 97
  • 16
  • 3
  • bugün

chp yerine oy verilecek alternatif parti

artık bunu tartışmanın zamanı gelmiştir.

**
son ve başa kondurduğum edit: eğer alternatif bi parti bulamazsam ve chp yeni bir genel başkanla partinin bu dramatik durumunu düzeltmezse gidip geçersiz oy kullanacağım. sözlük yazarlarından bu başlıkta tavsiyelerini bekliyorum, baraj altı olayına takılmayınız.
**

chp hem tüzük olarak, hem parti ilkeleri olarak kağıt üzerinde oy verebileceğim en iyi parti olmasına rağmen, son yıllarda kk ve ekibinin pratikte bunlarla hiçbir alakasının kalmadığını görmekteyiz.

kk reisçilerine not: baykalcı yada ulusalcı değilim.

baraj altı goygoylarına not: sizin o çok idealist kişiliğiniz demiyor mu chp'nin maksimum alacağı oy 25%'dir diye. ha 25% almış, ha 20% almış, sizi dertlendirecek bir konu değil o zaman.

partizanlıktan gözü kör olanlara not: hayır dostum akp trolü de değilim, şüphe duyan profilime bakabilir.

herneyse artık alternatif bir oy verilecek parti arıyorum, en azından desteklediğim parti tüzükle veya yazılı ilkelerle değil, pratikte de beni temsil etsin. çünkü bıktım sevgili sözlük, gerçekten bıktım. bir yandan akp'nin 15 senelik iktidarının rezaletleri, bir de sineye çekmekten bıkıp usandığım chp saçmalıklarından bıktım. bu düzelene kadar da chp'ye oy vermeyeceğim. daha doğrusu kılıçdaroğlu'na da güvenim kalmadı, istifa etmesi ve chp'yi rayına oturtabilecek birinin gelmesini bekliyorum.

son yıllarda bu kararımı pekiştiren aklıma gelen olayları yazayım buraya;

chp genel başkan yardımcısının seçimlerde hdp'ye oy vermesi
(bkz: pkk'lıya da gittik dhkp-c'liye de gittik)
(bkz: ypg terör örgütü değildir)
(bkz: ekmeleddin ihsanoğlu rezaleti)
(bkz: kılıçdaroğlu'nun akit'e taziyede bulunması)
(bkz: chp'nin nazlı ılıcak ve ahmet altan'ı sahiplenmesi)

şu başlıkları açın, zaten savunuların hep "x yapanlara dert olan y" şeklinde olduğunu göreceksiniz. adam kendi partisindeki rezaletleri akp'nin boklarıyla, püsürleriyle savunuyor. bunun adı artık gözü kör bir partizan olmaktır.

***

edit: ilk gelen cevaplara bakacak olursak seçmenin geldiği hal konusunda da haklı olduğum ortadadır. adam entry'i bile okumamış, bunu chp'yi sabote eden bir akp oyunu olduğunu düşünüyor. ne denilebilir ki şimdi buna? birisi direk şuursuz diye hakaretle konuyu kapatmış. yahu oy verme hakkımı kazandığımdan beri chp'ye oy veriyorum, hiçbirinizin mi özeleştirisi yok? herşey süper yani, peki... partiye olan ümidimi baltalayan diğer nokta da bu ayrıca.

edit2: chp'nin yanlışlarını akp'yi argüman olarak kullanan adamla, ajdar'dan daha iyi müzik yaptığı için iyi müzisyen olduğunu düşünen adam arasında fark yoktur. banane abi akp'den? iyi o zaman onlar milyardolarlık yolsuzluk yaptı, biz milyon dolarlık yolsuzluk yapalım. sonra da diyelim ki "milyar dolarlık yolsuzluk yapanlara dert olmuştur", bitti gitti. bu mudur yani olayınız?

edit3: abi hakikaten akp'lilere laf anlatırken ki hislerimle, şu başlıktaki partizanlara laf anlatırken ki hislerim birbirine çok yakın. adam ne yazdığımı okuyor, ne fikir yürütebiliyor, ne bir argümanı var. otomatik direk aktrol diyor, karalama kampanyası diyor, bilmemne diyor. büyük oyunu gördüm diyen akp'li adamla ne farkı var şimdi bunun? kafayı yemişsiniz abi, ne diyeyim.

edit4: alternatif parti yok goygoyunun sebebi aslında şu baraj olayı değil mi? "var ama barajı geçemiyor" diyorsun. neden barajı geçemiyor peki sevgili yazar? çünkü barajı geçmediği için oy vermiyorsun. bu bir paradokstur amk. bir parti barajı geçmiyorsa oy almıyordur, barajı geçmediği için oy almıyorsa zaten barajı geçemez, manyak ettiniz beni.

edit5: bu arada tek seçimde barajı geçmemesi de önemli değil , benim sesim olsun ve oyumu temsil etsin yeter. herşeyin bi başlangıç noktası vardır. uzun zaten parlementoyu lağvediyor. ana muhalefet olmanın da pek bi sike derman olacağı yok yani anlayacağınız. neyin korkusunu yaşıyorsunuz onu da bilmiyorsunuz. 3 sene önce 5 sene önce bu korkuyu ben de yaşıyordum da o tren çoktan geçti. partinin tüm yanlışlarına, boklarına, püsürlerine rağmen 25%'i korumaya çalışmak akıntıya karşı kürek çekmek gibi birşey.

devamını okuyayım »