appdata

  • 2666
  • 5
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

koç holding

* aydın doğan ile tayyip erdoğan arsa yüzünden kavgaya tutuştuğu günlerde birden bire maliye müfettişleri doğan holding binasını ziyaret edip rekor bir ceza yazmışlardı, tesadüf işte, ha ha ha...

* cem uzan ile tayyip erdoğan takıştığı günlerde birden bire tmsf cem uzan'ı incelemeye almış, adamın bütün şirketlerine el konmuştu.

* gezi direnişi sonrası tayyip koç holdingle takışıyor. ve ne tesadüftür ki ertesi gün maliye müfettişleri koç holdinge baskın yapıyor. maliye bakanı da bunu "rutin kontroller" diye izah ediyor ama daha kontrol başlamadan, sadece haberinin gelmesi ile koç holdingin tüpraş'ının 10.8m olan hissesi 9.8m'ye düşüyor.

cem uzan'dan nefret ederim, benim gözümde zerre samimi olmayan, geceleri maske takıp fenerle dolaşsa yadırgamayacağım bir adamdır.
doğan holding ve aydın doğan için bir şey söylemeye dahi gerek yok, ne oldukları ortada.
koç holding'i ülkenin lokomotiflerinden birisi olduğu için sevsem de kapitalizm sosunu sevmediğimden kendilerine temkinli dururum.
zaten olay burada cem uzan, koç, aydın doğan vs. değil.

asıl mesele, 75 milyonluk koskoca bir ülkenin; benim, kardeşimin, babamın akşama kadar 3 kuruş maaş için götümüzden ter akıtarak hizmet ettiğimiz bu ülkenin yasama ve yürütmesinin başındaki adamın, "kişisel meseleleri için" benim yarattığım ülkenin gücünü kullanıyor olması. senin mi lan o kılıç! sen kimsin! sana o kılıç hak için, adalet için emanet edildi, kafana göre canının istediğine, sinirlendiğine salla diye değil.

devamını okuyayım »