aragon tr

  • 478
  • 7
  • 6
  • 0
  • 6 gün önce

inanmadığı dinle sabah akşam uğraşan ateist

sabahın en kör saatlerinde başlıyor din propagandası, her yerde kulaklarına saldırıyor o tuhaf arapça sesler, heryerde, politikada, alışverişte, sohbette senin inanmamanın bir tür sapkınlık olduğunu, kendi yapmakta olduklarının ise olması gereken, en doğal şey olduğunu söyleyen binlerce insan...

sabah akşam ateistlerin yanlış kendilerinin doğru olduğunu söylemek için hayatımıza kabus gibi çöken "din" midir bu "uğraş" dediğiniz şeyi yapan... hiç soruyu tersinden sormayı bile düşünmediniz değil mi? çünkü siz kendi inancınızı normal, olması gereken, şaşmaz doğru kabul ediyorsunuz, farkında değilsiniz de ateistler de sizi anormal, yaşadığınız iklimi de anomali olarak görmekteler.

bir diğer nedeni de şudur, hayatımızın içine eden, medeniyetin önünde engel olarak duran, el kadar çocuklara tecavüzlerin sistematik atmosferi olmaya başlayan, yolsuzluğu gizleyen, kadın bireyleri yokluğa hiçliğe mahkum etmeye çalışan şey ile mücadele etmek oldukça onurlu bir iştir. siz anlamazsınız bundan, dünyanız dar, kafanız küçük, korkak.

bir de zaten büyüklüğü konusunda, tekliği konusunda hiçbir tartışma olmadığı söylenen tanrı neden günde 5 vakit bağıra bağıra tektir, büyüktür diye söylenir durur, yoksa kendi tekliği büyüklüğü konusunda hem kendisinin hem de inananlarının mı şüphesi var? hiç böyle düşünmemiştin değil mi?

devamını okuyayım »