aran suildur

  • azimli
  • anadolu çocuğu (349)
  • 4290
  • 25
  • 12
  • 0
  • dün

balçiçek ilter

hiç bir zaman görüntüleri görmediğini söyleyen, lakin, gündüz vakti kabataş'ın ortasında 80-100 tane blue oyster kaçkını, üstü çıplak, deri pantolonlu adamın bebek arabası olan da bir kadını çevirip üstüne işediklerine, bir yaşlı adamı dövdüklerine inanan insan.

inanan diyorum, zira, inanmadıysa neden anlattı? neden yazdı?

yemiyoruz balçiçek! yok, gerçekten samimiysen anlattıklarında, yaptıklarında, kalemi, mikrofonu falan bırak, zira, istanbul'da yaşayan ortalama zekaya sahip 10 yaşında çocuk dahi;

"gündüz vakti kabataş'ın ortasında 80-100 tane blue oyster kaçkını, üstü çıplak, deri pantolonlu adamın bebek arabası olan da bir kadını çevirip üstüne işediklerine, bir yaşlı adamı dövdüklerine",

inanıp, böyle bir beyanı ciddiye alıp, sonuçlarının ciddi olacağını bile bile eşyanın doğasına aykırı böyle bir saçmalığı ona buna anlatmaz.

gazetecilik çoluk çocuk işi değil! yalancıların işi hiç değil!

edit : enver aysever'in ayar üzerine ayar verdiği programın videosunu izledikçe içimin yağları eriyor. görüntü izlediğini hiç söylememişmiş balçiçek ilter. be annem, sana görüntü izledin, izlemedin diyen yok ki, neden fallacy yapıyorsun? sana sorulan şu, kendi zekan, bilgin, gazeteciliğin ve hayat tecrüben açısından değerlendirdiğinde, gündüz vakti kabataş'ın ortasında 80-100 tane blue oyster kaçkını, üstü çıplak, deri pantolonlu adamın bebek arabası olan da bir kadını çevirip üstüne işemeleri, bir yaşlı adamı dövmeleri eşyanın tabiatına uygun mudur, değil midir? sen bu soruya bir cevap ver, ondan sonra, suçlu musun, değil misin, tartışalım.

editin editi : yazar, üstteki editte g.te g.t demek falan istememiştir, bildiğin g.te g.t demiştir. o iddia eşyanın tabiatına aykırı, g.t gibi ortada olan gerçek de bu.

haysiyete, insanlığa, ara, hayaya çağrı editi : aşağıdaki yazısında görülen kısımdan da anlaşılacağı üzerezehra diye özellikle isim belirten, ama "canlar", "bir çok", "insanların" gibi belirsiz özneye atıf yapan ifadeler kullanan "gazeteci" ali ismail korkmaz, berkin elvan ya da ethem sarısülük'e özel bir tane köşe yazmaz mı ya? bir tane program yapmaz mı? tek tek bu ölen canların hesabını soran, yakınlarının, sevenlerinin, ailelerinin acılarını anlatan bir tane yazın, programın var mı sayın ilter? hani çok insanız ya, zehra insan da, ali, ethem, berkin insan değil mi?

--- spoiler ---

gezi olaylarında şiddeti gördüm yaşadım, o gençlerin nasıl bir nefrete maruz kaldığına tanık oldum. ama bu zehra’nın yaşadıklarını değiştirmez... gezi sürecinde çok insanlık suçu işlendi, canlar gitti, uzuvlar kaybedildi, insanların onurlarıyla hoyratça oynandı. zehra’nın yaşadıkları bu insanlık ve nefret suçlarından biridir. nokta!
kimsenin kimseyi ikna etme durumu da yoktur!

--- spoiler ---

bazıları vitrin önünde insanlık derken perde arkasında yalakalıkta, çanaklıkta suçüstü olunca, toplayamıyor ardından. bazıları ama bak, belirli biri değil!

katılımcı yazar editi : do not panic sağolsun. balçiçek "hanım" heyecandan morlukların hangi bölgede olduğunu da yanlış hatırlayıp yanlış yazmış anlaşılan.

adli tıp raporu

(bkz: balçiçek ilter'in gördüm dediği morluklar)

devamını okuyayım »
26.02.2015 03:22