arcticfur ve elem

  • mangal yürekli rişar (520)
  • 732
  • 18
  • 3
  • 0
  • 3 gün önce

aşı yaptırmaya mecbur değilim hareketi

salak fikirlerinizi mümkünse çevrenizden, dünyadan ve bilhassa çocuklarınızın hayatlarından uzak tutun. içeriğini, nedenlerini ve sonuçlarını anlamadığınız konularda istatistiki aldanmaları örneklendirerek saçma sapan iddialar ortaya atmaktan da vazgeçin. bu geri zekalıca hareketler yüzünden kendi hayatlarınız, çocuklarınızın hayatlarından geçtim başka insanların hayatlarıyla oynuyor olduğunuz gerçeğini ya seve seve kabul edeceksiniz ya da öyle veya böyle bir gün bir bok gelip sizi bulacak ve cefasını çeke çeke kabul edeceksiniz.

aşılanmamış bir canlının hemen hastalanacağını veya mutlaka hastalanacağını düşünmek; aşılanmamış olmasına rağmen hastalanmadığını öne sürüp aşılamaya ihtiyaç olmadığını iddia etmek düpedüz embesilliktir. bu şekilde mantık yürüten bir insanın çocuk sahibi olması, çocuk büyütmesi veya bir çocuğa bakıcılık yapması kesinlikle sakıncalıdır. çünkü bu insanlar ne sağlıkla ilgili çok basit, çok sıradan ve çok kolay anlaşılabilecek bir prosedürü hiçbir şekilde bilmeyen birer cahildirler ve bu tür bireylerin herhangi bir şart altında sorumluluk sahibi bireyler olarak ele alınmaları mümkün olamaz. kabul edilemez. böyle bir dünya yok. senin çocuğun bugün hasta olmadı diye üç yıl sonra hasta olmayacağını garanti edemezsin bana. senin çocuğun yüzünden hastalanıp belki ölmeyecek ama hayatları zehir olacak onlarca, yüzlerce insanın olacağı düşüncesi nasıl mideni bulandırmıyor anlamak çok güç. bir insan internete ulaşabiliyor ama bilgi kirliliği yaratan bok püsür sitelerin kıytırık "makaleleri" ile kafasını doldurup da reel hayata bariz bir hatayı getirebiliyor olması benim yaşadığım dünyanın normları dahilinde fazlasıyla anormaldir.

otizmin aşı ile açığa çıktığını söyleyen bir (rakamla "1") adet dahi çalışma yoktur. bu siktiğimin hakikatini kafanıza kazıyın. aşıların herhangi bir boka neden olduğunu düşünen insanlar bilgiyi nereden alacaklarını bilemeyen kör cahillerden fazlası değiller.

bu hareketi destekleyen, bu hareketin yalanlarına kanıp çocuklarını aşılatmayan tüm insanlar hastadır. bunu kabul edip etmemeniz beni veya bir başkasını ilgilendirmiyor, sizler ne düşüneceğini bilemeyen hasta insanlarsınız ve varlığınız hepimize zarar veriyor. kendinizi ve çocuklarınızı gebertiyor olmanız değil ama benim sevdiğim insanlara potansiyel birer tehdit oluşturuyor olmanız büyük bir problem.

uzun lafın kısası, çocuklarını aşılatmayan ebeveynler suçludur. bilhassa toplum sağlığını tehdit etmekten.

çok net konuşuyorum: sizler geri zekalı insanlarsınız.

devamını okuyayım »
27.02.2018 21:28