argentina01

  • 63
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 ay önce

bitcoin

onlarca pozitif geri dönüşlerden ve teşekkür mesajlarından sonra, ülkemizin kripto paralarla ilgili doğru bilgiye ne kadar aç olduğunu gördüm dostlar, ben kripto vadisi olan isviçreden sizlere, basit bir dille grafik üzerinden öğretici yazılar gidiyorum, boş yatırım tavsiyeleriyle size gram gram balık yemi vermek yerine, size balık tutmayı öğretiyorum, gelin güncel bi analiz daha yapalım bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 dolara yaklaşıyor!

benim tahminlerimin isabetliliği, tamamen teknik ve temel analiz yapıp, doğru strateji oluşturduğum için, sizde kendinizi eğiterek isabetli analizler yapabilir başarı oranınızı yükseltebilirsiniz, bu nedenle size tavsiyem akıllıca bir yatırım kararları almanız için teknik analizi ve temel analizleri bir araya getirmeyi
bilmenizdir.

daha önce yazdığım, grafik üzerinde gösterdiğim, basit dille anlattığım teknik ve temel analiz nedir nasıl yapılıp adlı öğretici yazımın linkini en sonda vereceğim

o yazımı okuyup anlayıp tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak kripto para yatırımı yapan güçlü kararlar veren bir analist olabilirsiniz, bağımsız, kimsenin ağzına bakmadan, telegram gruplarında ki boş at yarışı muhabbetleri gibi saçmalıklara maruz kalmadan, teknik analiz yardımıyla iyi bir giriş noktası bulabilir ve böylece yatırım getirisini güçlendirebilirsiniz dostlar .

gelelim güncel bitcoin analizine ;

12 mart cuma 2021 orta vade hedeflerimi tek tek rakamsal olarak gösterdiğim grafiğe bakmak için buraya tıklayabilirsiniz

alıcılar 60.000 dolara doğru yükselmeyi dört gözle bekledikçe, bitcoin dün 58.259 dolarıı geçti.

düşüşlerin 50.000 $ 'a düşmesini önlemek için 54.000 $' lık destek her ne pahasına olursa olsun korunuyor

bitcoin, 56.000 dolarda hareket ettikten sonra 58.350 i kırarak 60.000 dolara çok yaklaştı.

amiral gemisi kripto para biriminin yükseliş trendi, esas olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine tekrar ulaşacağına dair spekülasyonlardan kaynaklanıyor. yazım sırasında, btc, daha yüksek seviyeler için baskı ortasında 57.200 'den işlem görüyor.

bitcoin'i kaçırdım diye üzülme!
geçen girdiğim entry leri oku nerden nereye nasıl geldiğimizi gör ve stratejini oluşturup sende masada yerini al

ayıları kontrol altında tutarken yükseliş trendini sürdürmeye yardımcı olan 54.000 $ 'dan daha yüksek destek sağlandı. bitcoin için tek direnç önceki seviye olan 58.000 dolar seviyesi.

moving average convergence divergence kısaca (macd) 'ye kapsamlı bir bakış, btc'nin yükseliş trendinin en azından şimdilik güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

macd, pozitif bölgede yükseldi. ayrıca macd çizgisi (mavi) sinyal hattının üzerindeki boşluğu genişletmeye devam ederek yükseliş görünümünü daha da doğruluyor.

bir başka yükseliş sinyali de 4 saatlik grafikteki son golden cross paternidir. bu model, kısa vadeli bir hareketli ortalama, uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında ortaya çıkar.

örneğin, 50 basit hareketli ortalama (sma), boğaların pazardaki konumunu vurgulayarak 100 sma'nın üzerine çıktı.

bu teknik analiz terimleri ilk başta karışık gelsede endişelenmeyin öğrenildiğinde hem çok faydalı hemde çok pratik sizlere teknik ve temel analizi anlattığım yazımın linkini en alt kasımda bulabilmesiniz

bence bitcoin, tercihen 56.000 $ 'ın üzerinde daha yüksek bir destek aramalıdır. bu şekilde, boğalar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doları aşmaya odaklanma konusunda özgüvene ve fırsata sahip olacaklar.

bu bölgenin üzerinde ticaret yapmak, alıcının odağını 60.000 $ 'a kaydırır.

diğer taraftan, bitcoin 54.000 $ 'ın altına düşerse aşağı yönlü bir görünüm ortaya çıkacak. düşüş ayağı 52.000 $ 'a çıkacak ve başka bir iyileşme ortaya çıkmadan önce 50 sma desteğine marjinal olarak 50.000 $' ın üzerine dokunacak.

grafik üzerinde çizdiğim hedefleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz

btc/usd paritesini teknik olarak ele aldığımızda 58.000 dolar rekor seviyesinden gelen alçalan trend kırıldı ve sona erdi. 52.500 $ tepesinin kırılması ile alımlar ivmelendi. şimdilik hareketlerin bu bölgeyi destek hâline getirmesi durumunda 58 bin bölgesine alıcıların iştahlanabileceğini düşünüyorum.

bu nedenle güzel bir teknik görünüm şu an fiyatlanmakta. macd alım bölgesinde ve parabolic de alım yönünde. yükselişlerin daha da ivmelenebilmesi için 56.000 $ seviyesini kırması gerekiyor. görünüm yükseliş yönünde ve pozitif.

geçen ay 21 şubatta btc 58.800 dolar zirvesinden -%25(15k) düşerek 44.000 doları gördü,

herkes öldük bittik ayı(düşüş) dönemine girdik diye ağlarken sizin için 2017-2021 de ki tüm düşüşleri ve boğa dönemini kendi çizdiğim bi grafik üzerinden gösterdim, ve paylaştım #120176756 entry me girip paylaştığım grafiğe bakınca şubat sonu yaşadığımız düşüşleri geçtiğimiz yıllarda da yaşadığımızı..
abartılacak bir durumun olmadığını..
boğa( yükseliş ) dönemi henüz bitmediğini..
bu tür düşüşler bitcoin ve kripto paraların sağlıklı ilerlemesi için son derece önemli olduğunu..
grafik üzerinden size gösterdim

o günler de ya bırakın biraz grafiğe bakmaya..
salın kendinizi.. piyasa biraz alım fırsatı versin dedim!

biraz hacım artsın, içeri daha fazla oyuncu girsin..
daha sağlam adımlarla ilerlesin..
henüz daha yolun başındayız..
geçtiğimiz günlerde -%25 (15.00 dolar)lik geri çekilmeler normaldir dedim..

endişeye paniğe fomo ya gerek yok demiştim

şu an bu gün itibariyle btc 20 gün önce ki zirvesine tekrar dayandı.

28 şubatta 43k ya kadar düşen btc resmen 58k ya dayandı tam tamına 15 dolar yükseldi..

sizlere sakın korkmayın bu bir alım fırsatı dediğim yazıyı yukarda ki linke tıklayıp okuyabilirsiniz

hepsini teknik ve teme analizle size grafik üzerinde göstermiştim, bu öngörme uyanlar şu an baya bir kâr marjı elde etti gelen kutum pozitif geri dönüşlerle dolup taşınca teşekkürler üst üste gelince bu entry i gireyim dedim..

kripto paralar ve bitcoin ile ilgili daha fazla teknik ve temel bilgi ve analizlere ulaşmak isterseniz girdiğim entry lere göz arabilirsiniz.

eğer buraya kadar okuduysanız, demek ki öğrenmeye, bilgiye açsınız ve bence bu işe kafa yormak isiyorsunuz ve kazanç elde etmek istiyorsunuz demektir.

o vakit ilginizi çekeceğini düşündüğüm ve şiddetle tavsiye ettiğim bir kaç yazımın başlıklarla beraber linkini bırakıyorum

1. konu ;

bitcoin/kripto para üreticisi yada alım satım yaparak para kazanmak gibi bir düşünceniz var ise bu işe başlamadan önce bilmeniz gereken çok elzem bir kaç meseleyi sizlere açık bir dille anlattığım yazımın linki.. #120132523

2. konu ;

2017'den 2021 günümüze olan dönemlerde ki tüm boğa ve ayı dönemlerini fiyat düzeltmeleri belirttiğim ve güncel olarak hangi dönemde olduğumuzu nasıl ayrıt edeceğinizi gösterdiğim bilgilenirci yazımın nin linki #120176756

3. konu ;

kripto para borsasında, korelasyon katsayısı ile, nasıl yükseliş veya düşüş tahmini yapabiliriz? cevaplar ;
#120267004

4. konu ;

teknik ve temel analiz nedir nasıl yapılır
#120421290

bu entryi yeşillendirip beğenip hem başkalarının doğru bilgiye ulaşmasına..
hemde bu piyasada yem olmaktan çıkıp artık kendi eliyle balık avlamayı öğrenmelerine sizde yardımcı olabilirsiniz dostlar..

devamını okuyayım »