aribadoribore

  • 1067
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

sans-egal restaurant rezaleti

evet geç gelen bir rezalet fakat anlattığımda hak vereceksiniz. 26.02.2016 tarihi itibariyle bu mekan ile ilgili yazdığım entry mahkeme tarafından sansüre uğramış. olayın vermiş olduğu sinirle biraz sert bir entry olmuştu bunun için mekan sahibinden özür diliyorum. şimdi tekrardan olaydan bahsedeyim.

bir yakınım burasını kına gecesi için tuttu. mekanı gezip görmeye beraber gittik. bizimle ilgilenen biri bay biri bayan iki ilgili oldukça yakın davrandı. ben hemen tutalım dedim o derece ilgililerdi. her konuda anlaştık fakat tabii bulunduğumuz ilçede bu işler yeterince profesyonel değil. herhangibir sözleşme filan yapmadık mekanla. düğün tarihi yaklaştı, davetiyeler basıldı. biz son birkez mekanı kontrole gittiğimizde ise sıkıntı başladı.

zaten ilgili adamın suratından belliydi problem. parayı aldıktan sonra kafası rahat tabi, bizi görmemezlikten geldi. orayı tutmaya gittiğimizde bambaşka davranmıştı. problem bu değil.

organizasyon ile ilgili son hatırlatmalar için kendisiyle diyaloğa girdik. isteksiz isteksiz cevaplar, terslemeye varan konuşmalar derken adam bombayı patlattı;

"garsonluk hizmeti için 1000 lira daha vermeniz gerekiyor."

bak bak, düğüne bir hafta kalmış davetiyeler basılmış, kendisine muhtacız resmen, söylediği lafa bak.

senin ağzından çıkanla kulağının duyduğu... (burası sansürlenen kısım)

ıslak tuvalet terliğine bak ne koparsam kârdır diyor kendince. bizim düğün sahibi baya atarlandı. adam parasında da değil herşey kusursuz olsun istiyor. "biz yaparız garsonluğu" dedi çektik gittik oradan.

zaten yemekli filan değildi gece. çerez merez o kadar. gider hazırlarız sabahtan dedik. enayi yerine konmaktan iyidir.

optimum rezalet karakter sınırı için hızlandırıyorum, gece bitti tam düğün dağılıyor, ıslak duş perdesi kılıklı adam yanımıza geldi, ne dedi biliyor musunuz?

"lütfen tabakları kolaları toplar mısınız garson hizmeti dahilindeydi bunlar"

ben şoka girdim zaten. iki seçenek vardı ya kavga edecektik tekme tokat ya da adamın dediğini yapacaktık ve bu iş huzur içinde çözülecekti.

baya baya düğün topladık. ama bendeniz bu acı olayı unutmadım. hemen entrymi girdim ve google aramalarında kısa sürede en üst sırayı kaptım.

ama bizim ıslak tuvalet terliği işi mahkemeye götürmüş. madem hizmet kalitesini arttırmak yerine değerli vaktini bu tip şeylere harcıyor, insanları düdüklerken arkasında hicbir delil bırakmamaya çalışıyor, bunu da sildirsin.

yayılması için elimden geleni yapacağım. şimdi up zamanı.

devamını okuyayım »